Čínský potravinářský průmysl zaznamenává růst výroby a tržeb

Čínský potravinářský průmysl vykázal v prvních sedmi měsících roku stabilní expanzi ve výrobě a prodeji, ukázala data z ministerstva průmyslu a informačních technologií (MIIT).

Průmyslová produkce potravinářských výrobců s přidanou hodnotou v období leden až červenec meziročně vzrostla o 9,1 procenta a zpracování vedlejších produktů zemědělství podle MIIT vzrostlo o 10 procent.

Za prvních sedm měsíců maloobchodní tržby v potravinářském průmyslu zaznamenaly silný růst, přičemž u obilí, oleje a potraviny se meziročně zvýšily o 10,6 procenta na 929,07 miliardy jüanů (asi 3,1 bilionu Kč).

Maloobchodní tržby v nápojovém sektoru meziročně vzrostly o 27,9 procenta na 158,71 miliardy jüanů (asi 529 miliard Kč), zatímco tržby v tabákovém a alkoholovém sektoru meziročně vzrostly o 29,6 procenta na 258,81 miliardy jüanů (asi 862 miliardy Kč), ukázaly údaje MIIT.

V první polovině roku dosáhly potravinářské podniky s ročními příjmy více než 20 milionů jüanů (asi 67 milionů Kč) zisků 306,95 miliardy jüanů (asi 1 bilion Kč), což je meziroční nárůst o 17 procent.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *