Čínské komerční zdravotní pojištění urychluje transformaci díky novým technologickým inovacím

Čínský sektor zdravotního pojištění předvedl vynikající výkon na pozadí celkového útlumu v pojišťovnictví, jak vyplývá z výzkumné zprávy, kterou nedávno zveřejnila Čínská asociace pojišťoven.

Ve srovnání s jinými druhy pojištění mohou zdravotní pojišťovnictví provozovat různé pojišťovny, například životní pojišťovny a pojišťovny majetku. Podle zprávy dosáhly příjmy pojistného na životní pojištění životních pojišťoven v prvním čtvrtletí roku 2021 198 miliard jüanů (asi 659 miliard  Kč) a 26,4 miliardy jüanů (asi 88 miliard Kč) s meziročním růstem 16,8 procenta a 31,14 procenta.

S neustálým uvolňováním dividend různých politik, rostoucí poptávkou a inovacemi zahájil průmysl zdravotního pojištění rychlý vývoj s jasnějším funkčním umístěním základního zdravotního pojištění a komerčního zdravotního pojištění a zjevnějším trendem technologických inovací.

Současně toto odvětví stále čelí výzvám, jako je integrace digitálních technologií do různých obchodních scénářů a dosažení inovací v obchodním modelu a jak se vypořádat s riziky informační bezpečnosti, které mohou digitální operace přinést.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *