Čínské automobilky dále urychlují cestu do zámoří

Čínské automobilky od začátku letošního roku dále zrychlují tempo vstupu na zahraniční trhy a vyvážejí výrazně rostoucí počet automobilů na zámořské trhy, informoval v pátek deník Ekonomické informace provozovaný společností Xinhua.

Hlavními vývozci v prvním pololetí byli přední výrobci automobilů včetně SAIC Motor Corporation, Chery Holding, Chongqing Changan Automobile Company, Dongfeng Automobile, Great Wall Motor, Geely Automobile Holdings, Beijing Automotive Group, Anhui Jianghuai Automobile Group, ukázaly statistiky Čínské asociace výrobců automobilů (CAAM).

Za prvních šest měsíců prodala společnost SAIC Motor na svých zámořských trzích 265 000 vozidel, což ukazuje na roční nárůst o 112,8 procenta, zatímco vývoz automobilů společnosti Chery Holding dosáhl rekordního maxima 118 700 kusů, což je nárůst o 168,4 procenta.

Ve stejném období dosáhl kumulativní objem vývozu Geely Auto 53 422 vozidel, což je nárůst o 173 procent. S téměř 400 zahraničními prodejními a servisními prodejnami automobilka rozšířila svou přítomnost v přibližně 30 zemích a regionech ve východní Evropě, na Středním východě, v jihovýchodní Asii, Africe, Jižní Americe a dalších oblastech.

Od ledna do července JAC motors vyvezly více než 40 000 vozidel, což je nárůst o 144,42. Doposud společnost zřídila marketingovou síť pokrývající více než 130 zemí a regionů v Jižní Americe, Africe, na Středním východě, v jihovýchodní a jihozápadní Asii a východní Evropě, přičemž kumulativní objem vývozu více než 700 000 vozidel.

Růst vývozu automobilů v prvním pololetí lze připsat různým faktorům včetně oživení mezinárodního trhu, silnější konkurenceschopnosti čínských automobilů, lepšímu zámořskému uspořádání automobilek a rostoucímu vývozu nových energetických vozidel (NEV), řekl Xu Haidong, zástupce hlavního inženýra CAAM.

Evropský trh byl v prvním pololetí jednou z hlavních vývozních destinací automobilů vyráběných v Číně. Hlavním důvodem významného nárůstu vývozu na trh bylo to, že v posledních letech zelená transformační opatření v Evropě podpořila rozvoj místního odvětví nových energetických vozidel (NEV), zatímco místní odvětví elektrických vozidel zůstává poměrně méně konkurenceschopné díky pozastavení výroby v některých evropských zemích a regionech v důsledku pandemie covid-19.

Automobily vyrobené v Číně byly populární také na Středním východě a v severní Africe, přičemž hlavními prodejními trhy byly Saúdská Arábie, Írán a Alžírsko.

S pokračující spoluprací Číny se zeměmi a regiony Hedvábné stezky a Saúdskou Arábií se dále realizuje její plán ekonomické diverzifikace vize 2030, automobily vyvinuté v Číně se podle analytika mohou pochlubit obrovským rozvojovým potenciálem v Saúdské Arábii a dokonce v celém regionu Perského zálivu.

Na trhu s auty v jihovýchodní Asii, kde automobily vyrobené v Japonsku zaujímají drtivý podíl, se čínské firmy snaží získat podíl na rostoucím trhu s elektromobily.

Společnost SAIC Motor plánuje posílit lokalizovanou výrobu elektrických vozidel prostřednictvím spolupráce se společným podnikem zřízeným ve spolupráci s thajským konglomerátem Charoen Pokphand Group. Inteligentní propojený systém vozidel i-Smart čínské automobilky, který je dobře hodnocen spotřebiteli v Thajsku, Indii, Indonésii a dalších zemích, byl již instalován na více než 30 modelech prodávaných v zahraničí.

 


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *