Čínská a brazilská města se snaží posílit vazby a spolupráci

Zástupci skupiny čínských a brazilských měst v úterý jednali o způsobech posílení bilaterálních vazeb a spolupráce.

„Partnerství mezi Čínou a Brazílií má slibnou budoucnost,“ řekl Yan Yuqing, čínský generální konzul v Recife, hlavním městě brazilského státu Pernambuco, během online fóra na téma „výměny mezi městskými vládami Číny a severovýchodní Brazílie“.

„Vztah se vždy řídil vzájemným respektem, rovností, transparentností a otevřeností, jako skvělý model partnerství mezi rozvojovými zeměmi,“ řekl Yan a dodal, že vazby se „prohlubují na severovýchodě Brazílie, přičemž regionální vlády chtějí rozšiřovat své vztahy s Čínou v různých oblastech, jako jsou obchod a zemědělské produkty, infrastruktura a nové energie. “

Čína je po mnoho let největším brazilským obchodním partnerem a jejich objem obchodu se podle Yana v roce 2020 navzdory pandemii covid-19 zvýšil.

Místostarostka města Recife Isabella de Roldao uvedla, že hlavní město státu si klade za cíl rozšířit partnerství se svým partnerským městem Kuang-čou (Guangzhou) v provincii Kuang-tung (Guangdong) na jihu Číny v oblastech, jako je snižování emisí.

Dále uvedla, že mezi partnerskými městy brzy proběhnou vzdělávací výměny, které poskytnou mládeži v Brazílii příležitosti dozvědět se více o Číně.

Zhan Decun, ředitel úřadu pro zahraniční záležitosti místní samosprávy v Kuang-čou, uvedl, že město je připraveno rozšířit spolupráci s Recife a dalšími brazilskými městy v rámci iniciativy Hedvábné stezky.

Úředníci dalších čínských a brazilských měst, včetně Ta-lien (Dalian) v provincii Liao-ning (Liaoning) na severovýchodě Číny a Fortalezy, hlavního města brazilského státu Ceara, se také zúčastnili online akce a podělili se o své názory na rozšiřování výměn a spolupráce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *