Čína zavádí nové trendy cvičení na internetu

Vzhledem k tomu, že jsou Číňané povzbuzováni k účasti na fyzických aktivitách, daří se v Číně novým trendům internetu a cvičení, uvedl ve čtvrtek ekonomický informační deník Xinhua.

Vznikající typy tělocvičen

V posledních letech vznikly nové typy tělocvičen s nepřetržitým provozem, které umožňují placení za využitý čas. Například Lefit, internetová fitness platforma založená v roce 2015 v Chang-čou (Hangzhou), v provincii Če-ťiang (Zhejiang) ve východní Číně, spustila tělocvičny podobné obchodům, které si získaly popularitu mezi mladými lidmi.

Společnost Lefit využívá režim online provozu. Uživatelé si mohou rezervovat kurzy, jako jsou hubnutí a tvarování postavy, a před cestou do offline tělocvičen si vybrat trenéry online prostřednictvím aplikace Lefit.

Tento druh inteligentní správy pomohl společnosti Lefit ušetřit náklady a zvýšit provozní efektivitu, řekl Han Wei, zakladatel platformy.

Posilovny Lefit navíc poskytují měsíční, čtvrtletní a roční platební služby a běží 24 hodin denně, aby splňovaly požadavky různých skupin, a staly se tak mezi uživateli oblíbené.

Společnost Lefit dosud otevřela 754 fitness center po celé Číně, přičemž kumulativní počet uživatelů přesáhl šest milionů.

Módnější forma cvičení

Sektory, jako jsou inovativní oděvy a inteligentní nositelná zařízení, které se vezou na módní vlně národního fitness, se rychle rozvíjejí a cvičení je stále módnější.

Při vývoji nových produktů zvažuje mnoho oděvních podniků použití antibakteriálních a deodorizačních funkčních tkanin, zvýšení podpůrných bodů, navrhování dekompresních ramenních popruhů atd. ke splnění tréninkových potřeb spotřebitelů.

Liu Huizhi, viceprezident oděvní značky Aimer, uvedl, že společnost, která se v současné době zaměřuje na segment běhu a jógy, zkouší udržitelnější, propustnější materiály s menším třením využitím analýzy velkých dat a kineziologie.

Inteligentní nositelná zařízení jsou také oblíbená u trendy sportů. Sportovní náramky zaznamenávající spotřebu tepla a inteligentní spinningová kola jsou uvedeny na trh, aby splňovaly personalizované potřeby domácího cvičení.

Věda a technologie mohou posílit sport a rozšířit a usnadnit fyzické aktivity, řekl He Wenyi, generální tajemník a vědecký pracovník národní výzkumné základny sportovního průmyslu na Pekingské univerzitě.

Rozšiřování okruhu přátel

Cvičení není pro mnoho lidí jen způsob jak budovat svaly, ale také příležitost ke spřátelení. Online sporty založené na sociálních platformách pomohly uživatelům rozšířit okruh přátel.

Kvůli loňské pandemii covid-19 čelily některé offline tělocvičny klesajícímu obratu, což donutilo trenéry přejít na online platformu a sdílet znalosti o fitness.

Za poslední rok více než 23 milionů lidí zveřejnilo sportovní a cvičební videa na Kuaishou, jedné z předních platforem pro sdílení krátkých videí v Číně, a více než 20 milionů uživatelů Kuaishou sledovalo každý den živé fitness kurzy, aby dokončili své každodenní cvičební úkoly.

Zpráva publikovaná další čínskou platformou pro sdílení krátkých videí Douyin, jejíž zámořská verze se jmenuje TikTok, ukázala, že účet Douyin si založilo 617 profesionálních sportovců, aby se podělili o své odborné znalosti, a bylo nahráno 67,62 milionu videí zaznamenávajících okamžiky běžných lidí při cvičení.

Sdílení krátkých videí podporuje podnikání. S rostoucím provozem a sledujícími začali někteří trenéři prodávat položky související s fitness prostřednictvím živých streamovacích relací, což zdvojnásobilo jejich příjmy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *