Zahájení čínsko-německého projektu inteligentně propojených vozů a projektu smart city

Čínsko-německá inteligentní propojená vozidla (ICV) a projekt spolupráce inteligentních měst společně vedený Čínskou akademií informačních a komunikačních technologií (CAICT) a Německou asociací automobilového průmyslu (VDA) byly zahájeny v Pekingu 2. července, uvedly v úterý Shanghai Securities News.

Projekt je důležitým opatřením k provedení společného prohlášení o záměru spolupráce v oblasti autonomního a propojeného řízení podepsaného Čínou a Německem v červenci 2018. Průmyslové organizace a podniky z obou stran budou v rámci spolupráce prozkoumávat nové způsoby použití ICV.

Členové projektu provedou výběr aplikací hromadné výroby, návrh řešení, model a ekologický výzkum mobilní komunikační sítě typu C-V2X, technologie ICV. Rovněž prozkoumají komerční využití C-V2X a vytvoří bílou knihu, která bude mít průmyslový vliv.

V návaznosti na to budou provedeny koordinované testy a ověřování kombinací výsledků výzkumu z bílé knihy a potřeb společností, aby se dále podporoval koordinovaný rozvoj ICV a inteligentních městských průmyslových odvětví obou zemí.

Mezi čínské podniky účastnící se projektu patří Beijing Automotive Group Co., Ltd. (BAIC Group), Guangzhou Automobile Group Co., Ltd., GOHIGH Data Networks Technology Co., Ltd., Huawei, China Information and Communication Technology Group Co., Ltd., China Industry Innovation Alliance for the Intelligent and Connected Vehicles, China Intelligent and Connected Vehicles (Beijing) Research Institute Co., Ltd. a Tencent.

Německé podniky účastnící se projektu zahrnují DaimlerAG, Volkswagen AG a Robert Bosch GmbH.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *