Výstavba čínského projektu průmyslového parku v Belgii zahájena

V belgickém přístavu Zeebrugge nedávno zahájila výstavba projektu průmyslového parku, který investuje čínská skupina Lingang.

Projekt se rozkládá na ploše 30 hektarů s celkovou investicí 100 milionů eur. První fáze parku se bude rozkládat na ploše 15 hektarů se 76 000 metrů čtverečních logistických skladů a 22 000 metrů čtverečních kontejnerů.

Přeshraniční elektronický obchod je jedním z klíčových odvětví parku, který zaznamenal 40 procent ploch pronajatých předem s podepsanými smlouvami, podle Yang Jing, finančního ředitele skupiny Lingang.

Přístav Zeebrugge je slavný evropský přístav s dobrými chráněnými podmínkami a rozvinutými službami pro automobily a přepravu v rámci chladicího řetězce. Je to uzel spojující obchodní toky mezi Čínou a Evropou a překládkou do Velké Británie a může zde kotvit 24 000 nákladních lodí TEU.

Lingang Group je největší podnik na rozvoj průmyslových parků se sídlem v Šanghaji. Uvádí se, že průmyslový park poskytne čínským podnikům špičkovou infrastrukturu a profesionální služby k posílení jejich obchodních a dodavatelských řetězců na evropském trhu. Současně bude park v logistickém obchodu pokrývat také nová energetická vozidla, přeshraniční elektronický obchod, přepravu v rámci chladicího řetězce atd.

V roce 2018 se skupina Lingang Group a Port Authority of Zeebrugge v Belgii rozhodli posílit konektivitu prostřednictvím integrace kapitálu, technologií, talentů, managementu a dalších zdrojů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *