V první polovině roku 2021 došlo ke zvýšení počtu čínsko-evropských nákladních vlaků

Podle údajů, které nedávno zveřejnily železniční úřady v Sin-ťiangu (Xinjiang), zaznamenala čínsko-evropská nákladní železniční doprava k 30. červnu rekordních 6106 spojů přes Horgos a Alataw Pass, dva hlavní železniční přístavy v severozápadní čínské autonomní oblasti Sin-ťiang.

Je třeba poznamenat, že v první polovině letošního roku dorazilo do Horgos k celkem 695 čínsko-evropských nákladních vlaků, což je meziroční nárůst o 195 procent, a počet příjezdů do Alataw Pass byl 1333, což je 55 procentní meziroční nárůst.

Vlaky přivážejí zboží včetně automobilů, dřevěných materiálů a rudných koncentrátů, přičemž objem dodávaného zboží se zvýšil o více než 50 procent, uvedl úředník China Railway.

Guo San, ředitel manipulace s nákladem v Alataw Pass, uvedl, že v letošním roce přibylo v Alataw Pass devět nových vlakových tras pro vývoz včetně trasy spojující město Wu-i-šan (Wuyishan) ve východočínské provincii Fu-ťien (Fujian) s německým Duisburgem, s významným zvýšením vývozu displejů z tekutých krystalů, notebooků a automobilových dílů.

Od vypuknutí covid-19 mají čínsko-evropské nákladní vlaky velký význam pro mezinárodní obchodní přepravu.

Uvádí se, že v červnu se počet čínsko-evropských nákladních spojů, které projíždějí přes Horgos a Alataw Pass, díky dopravní sezoně zvýšil z 15 na 18 denně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *