Spolupráce mezi Egyptem a Čínou při výrobě vakcín Sinovac je „úspěšný model mezinárodní spolupráce“

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu uvítala spolupráci mezi Egyptem a Čínou při výrobě vakcín Sinovac covid-19 v Egyptě.

„Spolupráce mezi Egyptem a Čínou je úspěšným modelem pro mezinárodní spolupráci a předávání globálních odborných znalostí, což přispívá k dosažení cílů udržitelného rozvoje OSN,“ uvedla Naeema Al-Gasseer, zástupkyně WHO v Egyptě.

Egyptská holdingová společnost pro biologické produkty a vakcíny (VACSERA) a čínská biofarmaceutická společnost Sinovac podepsaly v dubnu dohodu o společné výrobě vakcín Sinovac v továrně společnosti VACSERA.

Egypt nedávno oslavil výrobu prvních milionů dávek vakcíny, snaží se uspokojit místní poptávku a dále je vyvážet do dalších zemí v regionu.

Naeema Al-Gasseer uvedla, že spolupráce mezi Egyptem a Čínou v tomto ohledu pomáhá dosáhnout jednoho z cílů udržitelného rozvoje, který se týká „přístupu ke kvalitním základním zdravotnickým službám a přístupu k bezpečným, účinným, kvalitním a cenově dostupným základním lékům a očkovacím látkám“.

1. června schválila WHO vakcínu Sinovac pro nouzové použití a ujistila země, že čínská vakcína splňuje mezinárodní standardy pro bezpečnost, účinnost a výrobu.

WHO rovněž oceňuje plán Egypta proočkovat do konce letošního roku 40 procent svých občanů a obyvatel, což je v souladu s výzvou organizace.

Oceňuje egyptský plán „dosáhnout soběstačnosti ve vakcínách a stát se centrem exportu vakcín do Afriky“, uvádí se v prohlášení.

Od začátku pandemie spolu Čína s Egyptem úzce spolupracují při výměně lékařské pomoci a odborných znalostí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *