Rychlý vývoj průmyslu IoV v Číně zvyšuje investiční příležitosti

Podle čínského úředníka ministerstva průmyslu a informačních technologií Fan Shujian vybudovala Čína inovační centrum pro Internet vozidel (IoV) na národní úrovni a čtyři pilotní oblasti IoV, které ukazují rychlý rozvoj tohoto průmyslu.

Fan uvedl, že více než 10 provincií a měst přijalo opatření týkající se IoV a rychlostní silnice ve více než 20 městech byly transformovány a modernizovány pro rozvoj IoV.

IoV je nový typ průmyslu, který je hluboce integrován do průmyslových odvětví, jako jsou automobilová elektronika, informace a komunikace a silniční doprava. Díky komerčnímu využití technologie 5G se průmysl IoV rychle rozvíjí a stává se důležitou součástí digitální ekonomiky.

Mnoho domácích internetových společností a výrobců automobilů investovalo do průmyslu IoV. Za takových okolností se podpůrná zařízení a průmyslový řetězec postupně zlepšují. Podle viceprezidenta čínské internetové společnosti Huang Chengqing přichází vývojová vlna čínského IoV.

Tencent, čínský technologický gigant, se také zaměřuje na oblast inteligentního síťového připojení. Zhong Xiangping, viceprezident společnosti Tencent, uvedl, že Tencent spolupracuje s partnery na podpoře rozvoje inteligentního síťového průmyslového řetězce.

Zasvěcenci z oboru poznamenávají, že rychlý rozvoj IoV v Číně jistě přinese více investičních příležitostí a významně změní životní styl lidí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *