Přeshraniční elektronické obchodování za více než 1,5 miliardy korun v pilotní zóně volného obchodu Šeng-jang

V oblasti Šeng-jang (Shengyang) v severovýchodní čínské pilotní zóně volného obchodu (FTZ) bylo v první polovině roku zaznamenáno 4,59 milionu přeshraničních transakcí elektronického obchodování v celkové hodnotě 460 milionů jüanů (asi 1,5 miliardy Kč), což je více než celkový objem loňského roku, uvedl ve čtvrtek deník Liaoning.

Celkem 27 subjektů zde zahájilo platformu přeshraničního elektronického obchodování a produkty elektronického obchodování pokrývající 1000 různých kategorií byly odeslány do 30 zemí a regionů světa.

V oblasti Šeng-jang byla vybudována příslušná podpůrná zařízení na podporu přeshraničního provozu elektronického obchodu včetně mezinárodního centra pro kontrolu expresních balíků s celkovou investicí 100 milionů jüanů (asi 335 milionů Kč), mezinárodního centra pro expresní poštu na mezinárodním letišti Taoxian, sklad o celkové ploše 30 000 metrů čtverečních pro přeshraniční podniky elektronického obchodování a více než 30 podniků online elektronického obchodování.

Při posilování politické podpory pro přeshraniční operace elektronického obchodu poskytuje oblast také finanční podporu pro příslušné podniky, jako je úvěrové financování. Současně také otevřela čtyři přeshraniční mezinárodní nákladní trasy elektronického obchodu do San Franciska, Los Angeles, Londýna a Soulu a speciální poštovní trasy pro nákladní železniční dopravu mezi Čínou a Evropou.

Kromě toho byly v zóně Šeng-jang uvedeny do provozu tři kamenné obchody a více než 20 komunitních obchodů. Očekává se vybudování celkem 1000 přeshraničních obchodů a přepážek elektronického obchodování v příštích pěti letech.

Oblast bude i nadále lákat přední podniky v odvětví přeshraničního elektronického obchodování, aby se v této oblasti usadily a posílily pilotní provozy odvětví živých přenosů i prodeje dovážených léčivých přípravků.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *