Političtí poradci navrhují zlepšení sociální pomoci prostřednictvím právních předpisů

Čínští národní političtí poradci nabídli během konzultace v Pekingu návrhy na zlepšení sociální pomoci prostřednictvím právních předpisů.

Dvoutýdennímu zasedání, které pořádal Národní výbor Čínské lidové politické poradní konference (CPPCC), nejvýznamnější čínský politický poradní orgán, předsedal Wang Yang, člen Stálého výboru politického výboru Komunistické strany Číny a předseda národního výboru CPPCC.

Wang uvedl, že je třeba vyvinout obezřetné úsilí o formulaci zákona o sociální pomoci na základě skutečných podmínek při dodržení přístupu zaměřeného na lidi a koordinaci vedoucí role vlády a sociální účasti.

Jedenáct politických poradců a zvláštních hostů pozvaných na schůzi předložilo návrhy týkající se této záležitosti, zatímco více než 40 politických poradců vyjádřilo své názory prostřednictvím mobilní platformy.

Vzhledem k potřebě posunout sociální pomoc do nové vývojové fáze po odstranění absolutní chudoby političtí poradci zdůraznili zlepšení celkové účinnosti sociální pomoci prostřednictvím lepší koordinace.

Příslušné standardy by měly být stanoveny vědecky, aby byla pomoc poskytována všem způsobilým jednotlivcům podle jejich návrhů.

Rovněž požadovali diverzifikované služby sociální pomoci včetně každodenní péče a psychologického poradenství, zjednodušení postupů sociální pomoci a přísnější dohled nad asistenčními fondy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *