Ministři zahraničí Číny a Mongolska jednají o posílení bilaterálních vazeb

Čínský státní radní a ministr zahraničí Wang Yi v úterý v severočínském přístavním městě Tchien-ťin (Tianjin) jednal s mongolským ministrem zahraničí Batmunkh Battsetsegem.

Wang uvedl, že od vypuknutí covid-19 se Čína a Mongolsko navzájem podporují a pomáhají si, a píší tak novou kapitolu společného přátelství.

Wang řekl, že Čína je připravena i nadále poskytovat Mongolsku nezbytnou pomoc v boji proti epidemii, posílit spolupráci s Mongolskem v oblasti těžby, energetiky, financí, zemědělství, chovu a výstavby infrastruktury a přinášet nové formy a mezilidské výměny.

Battsetseg vyjádřil ochotu spolupracovat s Čínou na obohacení komplexního strategického partnerství mezi oběma zeměmi.

Po jednáních se oba ministři zahraničí společně setkali s tiskem a obě strany vydaly společné prohlášení o dalším posílení protiepidemické spolupráce.

Obě strany uvítaly společnou zprávu WHO a Číny o globálním sledování původu covid-19 a zdůraznily, že sledování původu je vědecká práce a neměla by být politizována.

Rovněž vyzvali sekretariát WHO ke spolupráci s členskými státy v souladu s příslušnými rezolucemi Světového zdravotnického shromáždění s cílem podpořit celosvětový výzkum sledování původu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *