KSČ slaví 100 let a pokračuje v modernizaci země

Komunistická strana Číny (KSČ), největší vládní strana na světě, oslavila ve čtvrtek své sté výročí slavnostním ceremoniálem a úspěšným „budováním ve všech ohledech prosperující společnosti“.

Ve stovce je KSČ stále nabitá energií a připravena na další testy, protože Čína pokračuje v cestě „vybudovat ve všech ohledech velkou moderní socialistickou zemi“.

Na slavnostním ceremoniálu na náměstí Nebeského klidu v srdci Pekingu Xi Jinping, generální tajemník ústředního výboru KSČ, uvedl, že za poslední století si KSČ jménem lidí zajistila mimořádné historické úspěchy.

„Dnes shromažďuje a vede čínský lid na nové cestě k uskutečnění druhého stého výročí,“ prohlásil Xi, také čínský prezident a předseda Ústřední vojenské komise.

Více než 70 000 lidí jásajících nadšením se tlačilo na náměstí vyzdobeném červenými vlajkami a velkou instalací znaku strany. Byla to slavnostní aura – zlaté postavy „1921“ a „2021“ představovaly 100letou časovou osu, letadla přelétala kolem nad hlavami a salva 100 děl hřměla vzduchem.

Čínská civilizace trvá již pět tisíciletí, ale země se ponořila do století ponížení kvůli zkorumpované feudální vládě a invazi západních mocností. Bylo učiněno mnoho pokusů o záchranu národa a vše skončilo neúspěchem.

V roce 1921 byla založena KSČ, která se ujala mise „najít štěstí pro čínský lid a omlazení pro čínský národ“.

Prostřednictvím století úsilí vedla KSČ lidi k svržení „tří velkých hor“ imperialismu, feudalismu a byrokratického kapitalismu, založila novou Čínu, byla průkopníkem cesty socialismu s čínskými charakteristikami a přebudovala chudý stát do druhá největší ekonomika na světě.

V době svého založení měla KSČ pouhých 50 členů a dnes je největší vládnoucí stranou na světě s více než 95 miliony členů a vede zemi s více než 1,4 miliardy lidí. Má rovněž obrovský mezinárodní vliv.

Tian’anmenské pódium, kde Xi přednesl svůj projev, je svědkem historie. Je to místo, kde Mao Ce-tung vyhlásil založení Nové Číny v roce 1949. Náměstí bylo svědkem lidí ve slavnostních průvodech, kteří vzdávali úctu Deng Xiaopingovi, architektovi reforem a otevírání v roce 1978, který vedl Čínu k prosperitě.

Martin Albrow, uznávaný britský sociolog, uvedl, že KSČ podporuje budování lidské komunity se společnou budoucností a rozvoj iniciativy Hedvábné stezky prostřednictvím společného úsilí ve prospěch světa.

Sté výročí strany se slaví po celé Číně a blahopřejné zprávy byly zaslány také z vesmírné stanice Tianhe 400 km od Země.

Hluboké změny, které KSČ přinesla Číně, a její hluboký dopad na svět vedly mnohé k dekódování vzorce úspěchu strany.

Pevné vedení strany, její filozofie rozvoje zaměřená na lidi a udržování socialismu s čínskými charakteristikami jsou považovány za jeden z nejdůležitějších faktorů a charakteristických znaků, které ji odlišují od ostatních politických stran.

Ve společné blahopřejné zprávě ostatních politických stran, Celočínské federace průmyslu a obchodu a osobností bez stranické příslušnosti se uvádí, že mají na paměti původní aspiraci na spolupráci a budou i nadále stát a spolupracovat s KSČ.

Tváří v tvář po století nevídaným změnám bude i další cesta vpřed bezpochyby náročná.

Xi ve svých poznámkách vyzval stranu, aby pokračovala v duchu svých velkých zakladatelů, na principech prosazování pravdy a ideálů, zachování věrnosti původní aspiraci a zakládající misi, statečného boje beze strachu z obětí a zachování loajality vůči Straně a věrnosti lidu.

„Podíváme-li se zpět na cestu, kterou jsme prošli, a dále na cestu, která nás čeká, je jisté, že díky pevnému vedení strany a velké jednotě čínského lidu všech etnických skupin dosáhneme cíle vybudování velké moderní socialistické země ve všech ohledech a splníme čínský sen o národním omlazení,“ řekl ve středu Xi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *