Expo ukazuje postpandemickou odolnost čínského turistického průmyslu

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Hedvábná stezka Si-an (Xi’an Silk Road), který skončil v neděli, osvětlil silnou dynamiku oživení v čínském odvětví cestovního ruchu v éře po covid-19.

Organizátoři uvedli, že na veletrhu byly realizovány projekty cestovního ruchu zahrnující investice 17,5 miliardy jüanů (asi 59 miliard Kč).

Akce v Si-anu (Xi’an), hlavním městě provincie Ša-an-si (Shaanxi) na severozápadě Číny, kde se nacházejí terakotoví válečníci, se zúčastnilo více než 800 turistických společností a institucí z Číny, stejně jako diplomaté a vystavovatelé z 15 zemí a regionů.

Navzdory zmenšenému rozsahu výstavy kvůli omezením covid-19 byly stánky přeplněné a vystavovatelé zaznamenali velké nadšení turistů.

„Nyní je vrcholná letní prázdninová cestovní sezona a lidé projevují velké nadšení pro cestování. Doufáme, že propagací Ngari na veletrhu přilákáme více turistů,“ řekl Wu Hengyang z kanceláře cestovního ruchu v prefektuře Ngari.

V první polovině roku Ngari v tibetské autonomní oblasti navštívilo více než 430 000 návštěvníků, což přineslo příjmy z cestovního ruchu ve výši 498 milionů jüanů (asi 1,7 miliardy Kč), uvedl Wu. Tato čísla jsou ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 vyšší o 55,5 procenta, resp. 41,9 procenta.

Čínský průmysl cestovního ruchu uvítal rychlé oživení v první polovině roku 2021. Podle zprávy vydané Čínskou akademií cestovního ruchu se domácí výnosy z cestovního ruchu zvýšily přibližně na 77 procent a výnosy z cestovního ruchu na 70 procent jejich úrovně v první polovině roku 2019.

Číňané uskutečnili v první polovině roku 2021 2,36 miliardy domácích cest, což je o 153 procent více než ve stejném období v roce 2020, uvádí se ve zprávě.

Objevily se také nové příležitosti, protože pandemie přiměla průmysl přijmout nové technologie.

Epidemie v roce 2020 kultivovala zvyky spotřebitelů nakupovat online, což vedlo k prohloubení integrace cestovního ruchu a digitální ekonomiky, uvedl Gao Zili, zástupce poskytovatele online cestovních služeb Qunar.com.

„Stále více a více zavedených odborníků v cestovním ruchu převzalo iniciativu ke spolupráci s online platformami při vývoji nových produktů a hledání nových příležitostí,“ řekl Gao.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *