Čínsko-evropská nákladní vlaková doprava Chang’an pomáhá budovat vysoce kvalitní mezinárodní obchodní kanál

Čínsko-evropské nákladní vlaky Chang’an, které odjíždějí ze Si-an (Xi’an), hlavního města provincie Šen-si (Shaanxi) na severozápadě Číny, dosáhly díky své efektivitě a nízkým nákladům velkého pokroku při budování důležitého kanálu pro mezinárodní obchod.

1. července odjel vlak Chang’an naložený 50 kontejnery se zbožím, elektronickými doplňky, nábytkem a domácími spotřebiči ze Si-an do Imminghamu, přístavního města ve Velké Británii. Cesta je dlouhá více než 11 300 kilometrů.

„Zahájení trasy Si-an–Immingham je v současnosti nejpohodlnější vlakovou dopravou mezi Čínou a Velkou Británií,“ uvedl Yuan Xiaojun, generální ředitel společnosti se sídlem v Si-anu poskytující služby železniční dopravy.

Yuan dodal, že po příjezdu do ruského Kaliningradu bude vlaková doprava nahrazena námořní dopravou, což zabrání přetěžování tradičních tras, zvýší se efektivita celního odbavení a ušetří čas a náklady na dopravu.

Od zahájení železničního spojení Chang’an na konci listopadu 2013 jezdí vlaky pravidelně na 15 hlavních mezinárodních trasách do Střední Asie, jižní Asie, západní Asie a Evropy. V loňském roce bylo vypraveno 3720 vlaků a dodáno 2,811 milionu tun zboží.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *