Čínské stádo slonů je v bezpečí v blízkosti města Jü-si v provincii Jün-nan

Stádo 15 putujících divokých asijských slonů, které se v současné době pohybuje v okolí města Jü-si (Yuxi) v jihozápadní čínské provincii Jün-nan (Yunnan), je pod zvýšenou ochranou místní vlády a obyvatel zdravé a v bezpečí.

Asijští sloni se primárně vyskytují v Jün-nanu a jsou v Číně pod ochranou státu na úrovni A. Jsou největšími a nejreprezentativnějšími suchozemskými obratlovci v Asii.

Migrující zvířata vzbudila celosvětovou pozornost poté, co cestovala asi 500 kilometrů na sever od svého lesního domova v autonomní prefektuře Si-šuang-pan-na Taj (Xishuangbanna Dai) na jihu Jün-nanu, a 2. června se dostala do hlavního města provincie Kchun-ming (Kunming) přes města Pchu-er (Pu’er) a Jü-si (Yuxi). Do Jü-si se vrátila 8. června a nyní pokračují směrem na jihovýchod.

Aby byla zajištěna bezpečnost jak slonů, tak obyvatel, vláda v Jü-si provádí monitorování za každého počasí a sleduje pohyb stáda, zavádí preventivní opatření a používá jídlo, aby je odvrátila od vstupu do hustě osídlených oblastí.

Mezitím byly vyslány speciální flotily nákladních vozidel, která odklánějí stádo na klíčových křižovatkách, aby se zabránilo vstupu slonů do měst a vesnic.

Je třeba poznamenat, že asijští sloni přežívají díky úsilí Jü-si při podpoře ekologického rozvoje a zachování biologické rozmanitosti. O čemž svědčí i její odhodlání při přípravě 15. zasedání konference smluvních stran Úmluvy o biologické rozmanitosti (CBD COP15), která se bude konat v říjnu v Kchun-mingu (Kunming).

Díky své poloze má Jü-si mírné podnebí a více než 99procentní míru kvality ovzduší v centru města a 64,1 procenta pokrytí lesy. Ve městě žije 735 suchozemských druhů divokých zvířat a 2394 druhů vyšších rostlin včetně 31 planě rostoucích rostlin, které jsou pod národní ochranou.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *