Čínské a italské univerzity pořádají „Soutěž mládí o budoucí módní design“

Ve čtvrtek odstartovala na Tsinghua University Čínsko-italská soutěž módního designu pro mládež, jejímž cílem je vybudovat mezinárodní inovační platformu pro mladé lidi těchto dvou zemí.

Jako jednu z hlavních aktivit „čínsko-italského roku inovací a podnikání mládeže“ soutěž pořádala Tsinghua University, polytechnická univerzita v Miláně, vláda okresu Kche-čchiao (Keqiao) a město Šao-sing (Shaoxing) ve východočínské provincii Če-ťiang (Zhejiang).

Tsinghua University uvedla, že soutěž bude podporovat inovace, výrobu a vzdělávání v oblasti designu a objevovat a kultivovat špičkové designérské talenty s kreativitou a vitalitou.

Fu Zhiyong, zástupce ředitele China-Italy Design Innovation Hub a docent na Fakultě výtvarných umění Tsinghua University, uvedl, že soutěž vítá mladé čínské a italské inovátory do 45 let. Je otevřena také globálním umělcům, návrhářům, učitelům, studentům a milovníkům designu.

S tématem „Tech for Fashion“ má soutěž kategorie jako módní design, módní technologie a módní životní styl. V případě módní technologie se zaměřuje na kombinování umění a technologií, včetně aplikace nových materiálů a technologických inovací.

Účastníci se mohou zaregistrovat a odeslat příspěvek prostřednictvím oficiálních webových stránek a přihlásit se jako jednotlivci nebo týmy. Příjem přihlášek je otevřen do 6. září. Panel odborníků vyhodnotí příspěvky pro první a druhé kolo. Závěrečné vyhodnocení kola a slavnostní předání cen se uskuteční v říjnu ve čtvrti Kche-čchiao (Keqiao) ve městě Šao-sing (Shaoxing).

Vítězové soutěže se kvalifikují na speciální výstavu pořádanou China-Italy Design Innovation Hub během Milánského týdne designu 2022.

Cílem soutěže je spojit vědu a technologii, umění, kulturu a vizi lepšího života s cílem podpořit mezinárodní kulturní výměnu a spolupráci, uvedl Fu.

„Ještě důležitější je, že doufáme, že shromáždíme inovativní schopnosti mladých lidí z obou zemí, propojíme je s módním designem, zlepšíme výměnu kreativity a kultury a podpoříme inovativní úspěchy,“ dodal.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *