Čínská oděvní firma vyváží uhlíkově kompenzované oděvy

Čínská značka oblečení HOdo uvedla, že vyrobila a exportovala první šarži oblečení certifikovaného jako uhlíkově neutrální, což přispěje k vytvoření udržitelného ekosystému oděvů.

Emise uhlíku související s výrobou oděvů, které zahrnují více než 11 000 plavek vyvážených do Spojených států, byly podle HOdo kompenzovány zalesňovacími aktivitami, které pomáhají absorbovat oxid uhličitý.

Společnost HOdo Group, vlastník značky, uvedla, že začala uměle pěstovat tisy ve východočínské provincii Ťiang-su (Jiangsu) v roce 1997 a nyní má největší základnu sazenic tisu v zemi, která se skládá z více než 165 hektarů lesa.

„Vývozem šarže uhlíkově neutrálního oblečení doufá HOdo, že bude inspirovat více oděvních společností, aby se snažily snižovat emise uhlíku. Budeme aktivně integrovat zdroje na budování uhlíkově neutrálních průmyslových klastrů a přispívat k průmyslové transformaci,“ uvedl Zhou Haijiang předseda HOdo Group.

Společnost uvedla, že poskytovala uhlíkově neutrální označování, správu uhlíkových aktiv a uhlíkovou stopu mimo jiné pro více než 20 000 podniků v Číně.

Čínský národní trh s uhlíkem byl otevřen pro obchodování minulý pátek, což je významný krok, který zemi pomůže snížit její uhlíkovou stopu a splnit její cíle, jímž je dosažení vrcholu emisí oxidu uhličitého do roku 2030 a uhlíkové neutrality do roku 2060.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *