Čína bude v letech 2021–2023 propagovat aplikace 5G v klíčových oblastech

Podle oběžníku zveřejněného ústředními orgány vedenými ministerstvem průmyslu a informačních technologií (MIIT), citovaným v ekonomickém informačním deníku Xinhua, bude Čína v období 2021 až 2023 energicky propagovat aplikace 5G v klíčových oblastech.

Podle tříletého akčního plánu (2021–2023) na podporu aplikací 5G má země do roku 2023 za cíl významně zvýšit úroveň rozvoje 5G a učinit průlom v hloubce a šíři aplikací 5G v klíčových oblastech.

MIIT navrhlo, že do roku 2023 by měly být ve velkém měřítku propagovány aplikace 5G v energetice, těžbě a dalších oblastech a země obohatí scénáře aplikací 5G v oblasti inteligentního zemědělství.

Od komerčního využití technologie 5G Čína intenzivně podporuje integraci 5G s jinými průmyslovými odvětvími a její aplikaci v různých oblastech.

Například pomocí cloudu Baidu AI může společnost Quanzhou Water Affair Group, společnost se sídlem ve městě Čchüan-čou (Quanzhou) v provincii Fu-ťien (Fujian) ve východní Číně, realizovat inteligentní správu zařízení, která může účinně snížit výrobní rizika.

Podle čínské platformy Tianyancha.com je v Číně asi 18 000 společností zabývajících se 5G a průmyslovými internetovými obchody.

Zástupce MIIT uvedl, že je nutné dále optimalizovat prostředí a urychlit propagaci aplikací 5G v průmyslových odvětvích, aby se posílila konstrukce digitalizace.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *