CIFTIS hraje důležitou roli při posilování čínsko-japonské obchodní spolupráce

Čínský mezinárodní veletrh obchodu se službami (CIFTIS) hraje důležitou roli při prohlubování spolupráce mezi čínskými a japonskými podniky, řekl v pátek v rozhovoru pro agenturu Xinhua Takashima Ryusuke, generální ředitel Pekingské kanceláře pro zahraniční obchod (JETRO).

Na pozadí omezených lidských a logistických toků a překážek obchodu uprostřed pandemie covid-19 využívá letošní CIFTIS výhod digitálních technologií a lépe podporuje komunikaci a spolupráci čínských a japonských podniků, uvedl Takashima Ryusuke.

Jako největší komplexní výstava v sektoru služeb na světě se bude CIFTIS 2021 konat v Pekingu ve dnech 2.–7. září na přibližně 130 000 metrech čtverečních výstavních ploch a s více než sty plánovanými fóry, setkáními a aktivitami pro vystavovatele za účelem hledání obchodních příležitostí.

Do 13. července si již naplánovalo svou účast celkem 138 zahraničních institucí ze 105 zemí a regionů po celém světě včetně 76 zemí podél Hedvábné stezky.

Takashima Ryusuke uvedl, že JETRO je jedním z dlouholetých partnerů CIFTIS a účastnilo se každoročních aktivit CIFTIS od prvního zasedání konaného v roce 2012. V roce 2021 jsou výstavní plochy japonských vystavovatelů na CIFTIS osminásobné ve srovnání s rokem 2020 a související japonské firmy se na akci aktivně připravují.

V letošním roce CIFTIS zdůrazňuje otevření a spolupráci v sektoru služeb za účelem podpory globálního hospodářského oživení. Bude svoláno více než 100 šest aktivit šesti různých typů včetně globálního summitu o obchodu se službami, konferencí a setkání, výstav a vedlejších schůzek.

Poprvé budou vytvořeny speciální zóny digitálních služeb, kterým letošní CIFTIS přikládá význam při předvádění nejnovějšího vývoje, úspěchů a technologických aplikací v digitalizovaných, síťových a inteligentních službách po celém světě, čímž chce podpořit nový rozvoj digitální ekonomiky a digitálního obchodu.

Velké japonské společnosti včetně společností Canon a NEC se letos podle Takashima Ryusuke zaregistrovaly společně s 37 renomovanými čínskými a zahraničními podniky na výstavní aktivity ve speciální zóně digitálních služeb na CIFTIS.

V jeho očích je Čína pro japonské společnosti důležitým trhem. Takashima Ryusuke poznamenal, že JETRO také oceňuje čínský trh a zvyšuje své úsilí při organizování japonských firem, aby se účastnily CIFTIS.

JETRO letos považuje přeshraniční elektronický obchod za hlavní téma svých aktivit na CIFTIS a při přípravě veletrh se zaměří na představení japonských produktů, které lze zakoupit pomocí přeshraničních operátorů elektronického obchodu, uvedl Takashima Ryusuke.

Vystavovatelé každý rok oceňují CIFTIS jako platformu pro propagaci produktů a služeb podniků. Na rozdíl od expozic ve specializovaných oborech může CIFTIS poskytovat různorodé výstavní služby pro podniky v široké škále oborů a dává šance společnostem vést B2B obchodní jednání s firmami v jiných průmyslových odvětvích, dodal Takashima Ryusuke.

CIFTIS 2021 bude společně pořádat čínské ministerstvo obchodu a lidová vláda města Pekingu.

JETRO je japonská vládní organizace, která pracuje na podpoře vzájemného obchodu a investic mezi Japonskem a zbytkem světa. Její kancelář v Pekingu se věnuje podpoře japonských společností při vstupu na čínský trh a čínským společnostem při vstupu na japonský trh.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *