Celní orgány v Ťiang-si vydávají 23 771 osvědčení původu pro zboží vyvážené do zemí RCEP

Místní celní orgány v Nan-čchangu (Nanchang), hlavním městě východočínské provincie Ťiang-si (Jiangxi), vydaly v první polovině letošního roku v rámci dohody o volném obchodu (FTA) 23 771 osvědčení o původu zboží vyváženého do členských zemí Regionálního komplexního hospodářského partnerství (RCEP) v celkové hodnotě 10,7 miliardy jüanů (asi 36 miliard Kč).

Dohoda o RCEP nabízí místním výrobkům provincie Ťiang-si, jako jsou ocelové, chemické i elektromechanické výrobky, možnost využít snížení daní a snížit náklady na dovoz pokročilých technologií, klíčových zařízení a komponent.

Dohoda RCEP specifikuje ustanovení pravidel původu, která sníží práh požívání celních koncesí a poskytnou více komoditám možnost požívat snížení cel.

RCEP, která byla podepsána v listopadu 2020, zahrnuje 15 členů včetně Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) a také Číny, Japonska, Korejské republiky (ROK), Austrálie a Nového Zélandu. Jedná se o největší zónu volného obchodu na světě v širokém sortimentu ukazatelů.

Celní orgány v Nan-čchangu sestavily seznam klíčových podniků a produktů pro obchod s členskými zeměmi RCEP a zveřejnily preferenční politiky dohody RCEP pro podniky s cílem vést místní podniky k lepšímu pochopení pravidel původu RCEP a pochopení nových příležitostí dohody RCEP.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *