Čchüan-čou postaví významnou vstupní bránu Námořní hedvábné stezky 21. století

Na základě výhod v historii, poloze, průmyslu a humanitních vědách se město Čchüan-čou (Quanzhou) v provincii Fu-ťien (Fujian) v jihovýchodní Číně stane významným vstupním městem Námořní Hedvábné stezky 21. století.

Město plánuje vybudovat důležitý spojovací uzel jako platformu pro hospodářskou a obchodní spolupráci a důležité spojení pro kulturní výměnu, podporu reforem, rozvoje a inovací prostřednictvím otevírání a vytváření nových příležitostí v mezinárodní spolupráci a hospodářské soutěži.

Pokud jde o vývoj nového spojovacího uzlu Námořní Hedvábné stezky, vybuduje Čchüan-čou komplexní mezinárodní logistický uzel, který integruje dálniční, železniční a námořní dopravu a spojí město s centrálními a západními regiony v Číně a zeměmi Hedvábné stezky.

Čchüan-čou konkrétně podpoří vybudování systému leteckého průmyslu založeného na letecké dopravě a podporovaného souvisejícími průmyslovými odvětvími, jako jsou údržba letadel, všeobecné letectví, mikroelektronika a outsourcing softwaru. Současně bude vyvinuto úsilí k vybudování železniční sítě, která propojí nákladní vlaky Čína–Evropa s vlaky Čína–Střední Asie, rozšíří přepravní trasy a podpoří výstavbu pohodlného a efektivního přepravního systému.

Mezitím posílením spolupráce se sdružením ASEAN, Středním východem, Afrikou a dalšími zeměmi a regiony, replikací a podporou zkušeností s reformami pilotních zón volného obchodu, urychlením integrace přeshraničního odbavení a plným zavedením národního plánování a negativním systém řízení seznamu zahraničních investic plánuje Čchüan-čou komplexně zlepšit úroveň svého otevírání.

Podpora mezilidských vztahů se také podílí na obrysu rozvoje Čchüan-čou. Město slibuje podporu zámořským čínským podnikatelům a místním soukromým podnikům, aby společně pořádaly mezinárodní výměnné aktivity související s Hedvábnou stezkou a podporovaly výstavbu zámořských čínských investičních projektů.

Kromě toho město rovněž vyzývá k rozšíření kulturní výměny a spolupráce se zeměmi a regiony v Evropě, arabské a jihovýchodní Asii a pokračuje v rozšiřování okruhu globálních přátel města.

Je třeba poznamenat, že HDP Čchüan-čou dosáhl v roce 2020 1,015 bilionu jüanů (asi 3,4 bilionuKč), což je po 22 po sobě jdoucích let na prvním místě v provincii Fu-ťien, a očekává se, že do roku 2025 dosáhne HDP 1,5 bilionu jüanů (asi 5 bilionů Kč).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *