Budapešťské letiště zaznamenává díky čínské skupině Alibaba rekordní obrat nákladu

Budapešťské letiště oznámilo rekordní obrat za prvních šest měsíců roku 2021, a to díky čínskému gigantu elektronického obchodu Alibaba, informovalo ve středu letiště.

„Díky rekordnímu pololetí překonalo letiště od června 2020 do června 2021 vysněnou hranici 150 000 tun,“ uvedlo letiště ve svém prohlášení a dodalo, že za prvních šest měsíců roku 2021 byl obrat rekordních 86 798 tun.

„Je to poprvé v historii, kdy mezinárodní letiště Ference Liszta překročilo hranici 150 000 tun,“ uvedl v prohlášení Chris Dinsdale, generální ředitel letiště.

„Mezi faktory, které přispěly k oživení nákladní dopravy, patří kromě vynikající nákladní infrastruktury letiště a posílení elektronického obchodu i skutečnost, že si skupina Alibaba v dubnu 2021 vybrala Budapešť jako své středisko pro leteckou logistiku ve střední a východní Evropě,“ uvedlo letiště ve svém prohlášení.

„Jsme potěšeni a hrdí na to, že si nás Alibaba vybrala, což je obrovský úspěch s velkým růstovým potenciálem a dalšími obchodními příležitostmi, nejen pro letiště, ale také pro maďarský logistický průmysl,“ řekl Jozsef Kossuth, vedoucí nákladní služby pro letiště.

„Přítomnost společnosti v Budapešti znamená již v současné době přílet přibližně 2,5 milionu položek, což v příštích měsících výrazně vzroste,“ dodal.

Z letišť v regionu střední a východní Evropy byl nárůst nákladní dopravy na budapešťském letišti za poslední dva roky trvale v nejvyšší lize a jeho strategickou roli dále posiluje vynikající nákladní doprava mezi Čínou a Maďarskem.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *