Autonomní oblast Chuan-ťiang Mao-nan využívá tradiční etnickou kulturu a přírodní zdroje k vybudování mezinárodního turistického města

Autonomní kraj Chuan-ťiang (Huanjiang) v distriktu Mao-nan (Maonan), jediný autonomní kraj pro maonskou etnickou skupinu v Číně, který se nachází v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang), se snaží vybudovat mezinárodní turistické město založené na své tradiční etnické kultuře a bohatých zdrojích pro cestovního ruchu.

Maonská etnická skupina je jednou z 28 čínských etnických skupin s malou populací. Přibližně 70 procent Maonanů, tedy 64 500, žije v okrese Chuan-ťiang (Huanjiang).

Etnická skupina se může pochlubit dlouhou historií a jedinečnou kulturou. Způsob tkaní bambusových klobouků z maonských květů a „Feitao“, jakýsi rituál požehnání, který integruje lidové písně, drama, tanec a další umělecké prvky, byly uvedeny jako národní nehmotné kulturní dědictví.

Festival Fenlong, jedna z deseti nejlepších festivalových značek v Kuang-si, je nejstarším a největším festivalem obyvatel Maonan. Je to každoroční modlitba za dobrou úrodu a obvykle trvá tři až pět dní.

Letošní festival Fenlong byl zahájen 25. června a v kombinaci s aktivitami festivalu světového kulturního cestovního ruchu poskytl návštěvníkům příležitost zažít tradiční sportovní soutěže, šachové soutěže a projekty nehmotného kulturního dědictví, jako je tkaní klobouků z květinového bambusu, vyřezávání masek.

Okres Chuan-ťiang se také může pochlubit jedinečnými zdroji cestovního ruchu a dobře zachovaným ekosystémem krasových lesů. Jeho krasová krajina byla v roce 2014 zařazena na seznam světového přírodního dědictví.

V posledních letech kraj intenzivně rozvíjí ekologické zemědělství a propaguje ekologický cestovní ruch a výlety po etnické a lidové kultuře, čímž přitahuje stále více návštěvníků k poznávání přírodní i kulturní krajiny.

Okres Chuan-ťiang je také známý pro své vynikající potraviny, přičemž nejznámější jsou místně chovaná prasata, krávy, kachny, rýže a houby.

V budoucnu bude kraj pokračovat v integraci do sousedních hospodářských kruhů, bude usilovat o vybudování mezinárodního turistického města, které je ekologicky obyvatelné, rekreační a kulturně nádherné, a bude propagovat svou kulturu světového přírodního dědictví a barevnou maonskou kulturu v celé zemi i ve světě.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *