Ve východní Číně probíhá týden Hedvábné stezky

V pátek v Chang-čou (Hangzhou), hlavním městě východočínské provincie Če-ťiang (Zhejiang), začal týden Hedvábné stezky 2021 jako součást snahy předvést kulturní dědictví této starověké obchodní cesty.

Do 24. června se budou konat výstavy, semináře, přednášky a různé další aktivity týkající se tématu „Hedvábná stezka: kulturní rozmanitost a udržitelný rozvoj“.

Na slavnostním zahájení akce byla vydána zpráva představující loňské významné události na Hedvábné stezce včetně archeologických objevů, výstav, akademických publikací a kulturních akcí.

V pátek bylo také spuštěno online muzeum s motivem Hedvábné stezky, které představilo tisíce kulturních památek shromážděných organizacemi z 18 zemí podél historické trasy.

V zájmu posílení ochrany příslušného kulturního dědictví se Mezinárodní asociace pro studium textilií Hedvábné stezky a Výbor pro muzea asociací čínských muzeí podél Hedvábné stezky v roce 2019 rozhodly uspořádat každý rok kolem 22. června týden Hedvábné stezky.

K rozhodnutí došlo 22. června při příležitosti výročí, kdy se koridor Hedvábné stezky Chang’an-Tian-shan stal místem světového dědictví UNESCO.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *