Strom přátelství zasadili v Pákistánu u příležitosti 70. výročí diplomatických vztahů s Čínou

Ve čtvrtek byl na pákistánském ministerstvu zahraničních věcí vysazen strom přátelství v rámci probíhajících oslav u příležitosti 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Pákistánem a Čínou.

Podle pákistánského ministerstva zahraničí strom společně zasadili pákistánský ministr zahraničí Šáh Mahmúd Qureshi a čínský velvyslanec v Pákistánu Nong Rong.

Při této příležitosti Qureshi uvedl, že v roce 2021 uplynulo 100 let od založení Komunistické strany Číny, a pochválil její vedení za to, že 40 let vyvedla z extrémní chudoby více než 700 milionů lidí.

Chválil také čínské vedení za to, že stojí v čele úsilí čínského národa o mír a rozvoj.

„V roce 2021 si připomínáme 70. výročí navázání diplomatických styků mezi Pákistánem a Čínou,“ uvedl ministr zahraničí a dodal, že neutuchající úsilí generací lidu a vedení přeměnilo tento vztah na strategické partnerství do každého počasí.

Při této příležitosti také čínský velvyslanec oznámil, že Čína věnuje Pákistánu 7000 stromků jako reakci na pákistánským premiérem Imranem Khanem navrhované Hnutí za čistý a zelený Pákistán a program „Tsunami 10 miliard stromů“.

V Pákistánu a Číně se koná řada akcí k oslavě významného 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *