Silná poptávka po estetické medicíně v Číně skrývá mnoho nevyužitých příležitostí

Čínský trh estetické medicíny zaznamenal silnou poptávku ze strany mladých spotřebitelů, což znamená obrovské investiční příležitosti, uvedl ve středu Economic Information Daily společnosti Xinhua.

V posledních letech se trh estetické medicíny v zemi rychle rozvíjel. Podle společnosti Galaxy Securities dosáhl počet čínských spotřebitelů estetické medicíny v roce 2020 15,2 milionu, což představuje meziroční nárůst o 35,7 procenta.

Ve srovnání s evropským a americkým trhem estetické medicíny, kde je hlavní poptávka mezi ženami staršími 35 let, činí poptávka čínských žen ve věku 20 až 25 let téměř 40 procent a žen ve věku 26 až 30 let 23 procent, uvedla společnost Galaxy Securities.

Yang Xiaotong, analytik společnosti Galaxy Securities, uvedl, že základna mladších zákazníků ovlivnila očekávaný rozsah trhu s estetickou léčbou, a očekává, že si tuzemský trh s estetickou léčbou v krátkodobém horizontu udrží složenou roční míru růstu přibližně 20 procent.

Z pohledu typů projektů estetické medicíny představují současné projekty chirurgické estetiky více než 50 procent celého trhu lékařské estetiky, ale tempo růstu nechirurgických projektů převyšuje tempo chirurgických projektů.

Zasvěcenci z oboru předpovídají, že do roku 2022 velikost trhu nechirurgických estetických projektů překoná velikost chirurgických projektů, což bude prospěšné pro další členění, jako je využití kyseliny hyaluronové, botulotoxinu a dalších léčiv a zařízení.

Z hlediska průmyslové struktury je nárůst zařízení a farmaceutického průmyslu vysoce koncentrovaný. Vezmeme-li jako příklad podniky s kyselinou hyaluronovou, přední podniky mohou mít hrubé ziskové rozpětí téměř 80 procent. V navazujících lékařských a estetických ústavech se však situace liší a konkurence je tvrdá.

Data ukazují, že průměrná zisková marže navazujících institucí estetické medicíny je mezi 1 a 10 procenty.

„V současné době je více než 80 procent institucí estetické medicíny v soukromém vlastnictví a většinou jde o kliniky s nerovnoměrnou úrovní služeb,“ řekl Ye Faming, generální tajemník Asociace plastické chirurgie a estetiky v Ťiang-su (Jiangsu).

Někteří zasvěcenci z oboru věří, že malý a roztříštěný navazující trh obsahuje také obrovské možnosti rozvoje.

Podle výzkumné zprávy CICC se zřízení vzdělávacích mechanismů a standardizace řídících procesů stanou nejvyšší prioritou, aby mohly vyniknout navazující instituce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.