Šanghaj pořádá tiskovou konferenci o hi-tech filmech a televizích

Šanghajský mezinárodní filmový festival 2021 • Šanghajská tisková konference o hi-tech filmech a televizích se konala ve čtvrtek ve čtvrti Sung-ťiang (Songjiang) ve východočínské Šanghaji.

Od zahájení výstavby v roce 2018 se společnost Shanghai Hi-Tech Films and Television City řídí strategií high-tech koridoru G60 v deltě řeky Jang-c‘-ťiang (Yangtze) a pokračuje v podpoře vědy a technologických inovací jako oken otevřených světu díky neustálé optimalizaci podnikatelského prostředí a zvyšování vlivu.

Podle stavebního plánu Šanghaje se očekává, že Songjiang New City bude rozvíjet kulturní a kreativní cestovní ruch, filmová a televizní média a další charakteristické funkce, které přinesly příležitosti a hnací síly pro rozvoj šanghajské společnosti Hi-Tech Films a Television City.

Od ledna do května letošního roku Sung-ťiang nově představil 565 filmových a televizních podniků s meziročním nárůstem o 40,2 procenta.

Doposud se v Šanghaji Hi-Tech Films and Television City shromáždilo téměř 7000 filmových a televizních studií, které pokrývají všechny aspekty průmyslového řetězce od filmové a televizní tvorby, natáčení, školení až po reklamu a distribuci, které v zásadě uzavírají celý řetězec filmového a televizního průmyslu.

Na tiskové konferenci byla představena řada projektů s velkým průmyslovým vlivem a technologickými prognózami v celkové hodnotě 20 miliard jüanů (asi 66 miliard Kč).

Zpráva o indexu konkurenceschopnosti čínských filmových a televizních měst byla navíc zveřejněna společností China Economic Information Service (CEIS), která je dceřinou společností Xinhua News Agency. Podle zprávy se Sung-ťiang řadí na druhé místo ve své konkurenceschopnosti a vynikající obchodní prostředí Šanghaje, zejména její přední mezinárodní investiční přitažlivost, pohodlí finančního kapitálu a ochrana duševního vlastnictví, se pro společnost Songjiang New City stala příznivou výhodou pro přilákání investic.

Během tiskové konference byla zveřejněna také zpráva o výstavbě šanghajského Hi-Tech Films and Television City. Předpokládá se, že Šanghaj by měla koordinovat své městské zdroje, využívat filmové a televizní základny jako platformu k přilákání turistů autentickým a smysluplným obsahem cestovního ruchu.

Odborníci naznačují, že výstavba Shanghai Hi-Tech Films and Television City by měla plně využít výhod každoročního mezinárodního filmového festivalu v Šanghaji, podporovat organickou integraci filmu a televize, divadelního umění, animace a her a dalších oborů a zlepšit diverzifikovaný systém finančních služeb.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *