Šan-tung zvyšuje úsilí o vybudování zelených přístavů

Východočínská provincie Šan-tung (Shandong) vydala plán rozvoje, ve kterém se zavazuje vybudovat do roku 2025 zelené a nízkouhlíkové domácí i zahraniční přístavy, uvedly v pondělí místní noviny.

Podle plánu se očekává, že provincie Šan-tung do roku 2025 dosáhne předběžných úspěchů při optimalizaci energetické struktury, dopravní struktury, nízkouhlíkového provozu a správy životního prostředí ve svých přístavech.

Přesněji řečeno, úsilí o optimalizaci energetické struktury se zaměří na podporu využívání čisté energie v přístavech jako základního opatření k přísné kontrole tradičních fosilních paliv.

Šan-tung bude také podporovat multimodální dopravu a upřednostňovat zelenou dopravu zboží po přístavech.

Pokud jde o optimalizaci struktury přístavu, bude Šan-tung podporovat integrovaný rozvoj čtyř hlavních přístavů provincie, jako je přístav v Čching-tao (Qingdao), slibující vytvoření dopravního systému s vysokou účinností, kvalitními službami a přiměřenými náklady.

Upřednostněny budou také kontroly znečištění přístavů. Šan-tung výrazně sníží spotřebu energie a vody a změní metody využití zdrojů zlepšením účinnosti terminálového provozu a provozu v přístavech.

Mezitím použije provincie Šan-tung v přístavech inteligentní systém řízení energie a inteligentní systém řízení vzdušných poměrů.

Šan-tung navíc stanoví 22 konkrétních cílů pro posílení výstavby zelených a nízkouhlíkových přístavů. Například se očekává, že čtyři hlavní přístavy v provincii Šan-tung dosáhnou desetiprocentní roční míry růstu v multimodální kontejnerizaci železniční a vodní dopravy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *