První čínský výzkumný ústav bobulí goji rozvíjí průmysl v Ning-sia

První čínský institut pro výzkum bobulí goji byl slavnostně otevřen v pondělí v Jin-čchuanu (Yinchuan, hlavním městě severozápadní autonomní oblasti Ning-sia Chuej (Ningxia Hui). Suchá oblast počítá s tím, že ovoce mu přinese lepší budoucnost a více zeleně.

Bobule goji, také známé jako vlčí bobule, jsou specialitou Ning-sia s vysokou nutriční hodnotou a tisíciletou historií. Ve starověké bylinné medicíně se bobule používaly na ochranu jater, zlepšení zraku a zachování síly.

Podle regionálního oddělení vědy a technologie se zemědělství goji stalo v Ning-sia klíčovým průmyslovým odvětvím. Díky plantážím zezelenala poušť a osladil se život místních obyvatel.

„Průmysl stále zaostává, pokud jde o hloubkové zpracování a výzkum léčivých látek ovoce pro vývoj nových léků a produktů s přidanou hodnotou,“ uvedl Guo Bingchen, ředitel regionálního oddělení vědy a technologie nového institutu.

Řekl, že institut slouží jako otevřená platforma ke sjednocení inovačních týmů při přenosu výsledků výzkumu a zvyšování hodnoty odvětví.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *