Na webináři propagujícím Ningbo’s SinePark se diskutovalo o budoucí čínsko-italské spolupráci v rámci zelené Hedvábné stezky

Webinář na téma „Zelená hedvábná stezka do SineParku: Jak přitáhnout mezinárodní talenty a obchodní projekty“ společně uspořádaly Městské obchodní oddělení Ningbo, Sino-Itálie Ningbo Ecological Park (SinePark), Silk Council Association a Dong & Partners International Law Firm.

Zástupci organizátorů představili na webináři úsilí, které v posledních letech vyvinulo východočínské město Ning-po (Ningbo) jako důležitý přispěvatel k iniciativě Hedvábné stezky pro rozvoj SineParku, a rovněž diskutovali o budoucích šancích čínsko-italské spolupráce v rámci zelené Hedvábné stezky.

Ning-po nacházející se ve východočínské provincii Če-ťiang (Zhejiang) poskytuje jako jedno z důležitých měst podél Hedvábné stezky hromadné obchodní příležitosti. V posledních letech hostilo město různé akce na vysoké úrovni včetně právě skončeného druhého veletrhu Číny a zemí střední a východní Evropy (CEEC). Chce se tak podělil o své rozvojové příležitosti a rozšířit mezinárodní spolupráci, uvedl Zhang Qionghua, hlavní ekonom městského úřadu.

Jako pilotní zóna pro výstavbu Hedvábné stezky má Ning-po kompletní průmyslová zařízení, mezi nimiž je i přístav Čou-šan (Zhoushan), jeden z nejdůležitějších přístavů oceánských kontejnerových linek na světě s nejvyšší roční propustností nákladu na světě již po dobu 12 let. Mezitím byly v Ning-po postaveny průmyslové klastry v hodnotě dvou bilionů jüanů včetně zelené petrochemie a automobilové výroby, dodal Zhang.

SinePark, založený v Jü-jao (Yuyao) v Ning-po v roce 2015, je jedinečný ekologický park v provincii Če-ťiang (Zhejiang) a jeden z osmi státních parků pro mezinárodní spolupráci v Číně. SinePark se zaměřuje na průmyslový vývoj nových energetických vozidel, nových materiálů, ekologické průmyslové základny a všeobecného letectví, které představil Li Jian, zástupce ředitele kanceláře General Services Bureau pro čínsko-italský ekologický park Ningbo.

Roberto Cerutti, generální ředitel italské společnosti Patelec, hovořil během webináře o úspěšných zkušenostech italské společnosti na čínském trhu, zejména v rámci SineParku.

Li Yue, viceprezident a člen představenstva Čínské ekonomické informační služby (CEIS), poskytl přehled o zelené Hedvábné stezce a roli společnosti Xinhua Silk Road jako „Infoportu“, „Mozkového trustu“ a „Mostu přátelství“ pro spolupráci Číny se zahraničím zejména v zeleném sektoru. V budoucnu CEIS vyvine větší úsilí na podporu čínsko-italské obchodní a průmyslové spolupráce.

Hedvábná rada, jeden z organizátorů webináře, je sdružení, které podporuje mnohostrannou a otevřenou spolupráci mezi veřejnými institucemi, velvyslanectvími, finančními institucemi, podnikateli, jednotlivci, akademickými, vědeckými, kulturními, sociálními a ekonomickými subjekty v různých zemích podél Hedvábné stezky a vytváří mezinárodní synergii na multidisciplinární úrovni, tvrdí Dong Lifang, prezident Silk Council Association z mezinárodní právní firmy Dong & Partners.

Webinář přilákal také účastníky z Itálie, Švýcarska, Evropy, USA, pevninské Číny, čínského Tchaj-wanu a Hongkongu, Afriky a Austrálie.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *