Mezinárodní konference o spolupráci a integraci průmyslu, vzdělávání, výzkumu a aplikací se konaná v Ta-lienu

Ve středu se v Ta-lienu (Dalian) v čínské provincii Liao-ning (Liaoning) na severovýchodě Číny konala Mezinárodní konference o spolupráci a integraci průmyslu, vzdělávání, výzkumu a aplikací.

Konferenci pořádalo Ministerstvo školství Čínské lidové republiky a Lidová vláda provincie Liao-ning a hostilo ji Národní centrum pro rozvoj rozvoje školství spolu s Vzdělávacím oddělením provincie Liao-ning a Technologickou univerzitou v Ta-lien.

Tian Xuejun, náměstek ministra školství, přednesl na konferenci online projev a poukázal na to, že po třech letech vývoje se konference stala symfonií otevřené spolupráce složenou z univerzit, podniků a výzkumných ústavů z celého světa.

V současné době světových změn a epidemické situace je výzva k posílení komunikace a spolupráce ve světě ještě silnější, uvedl Tian v naději, že všechny strany konference mohou podpořit vysoce kvalitní rozvoj mezinárodního výzkumu a spolupráce mezi průmyslem, univerzitami a vývojem koncových aplikací.

Vitrenko Andrii, náměstek ukrajinského ministra školství a vědy, uvedl, že iniciativa Hedvábné stezky podporuje výměnu a spolupráci mezi Čínou a Ukrajinou v oblasti vědy a technologie, inovací a vzdělávání a vztahy mezi čínskými a ukrajinskými univerzitami a vědecko-výzkumnými institucemi se prohlubují. Doufá, že si obě strany tento dobrý komunikační trend udrží a dále posílí spolupráci.

Konference byla zaměřena na hloubkovou spolupráci a výměnu v oblasti výroby špičkových zařízení a nových materiálů, nové generace informačních technologií a inteligence, ekologického chemického průmyslu a nových energetických materiálů. Během konference došlo k podpisu devíti dohod o spolupráci mezi čínskými a zahraničními univerzitami a ke zřízení společného výzkumného a inovačního centra Dalian University of Technology a Běloruské státní univerzity a Centra pro transformaci vědeckých a technologických úspěchů Northeastern University a BNTU.

Konference se zúčastnilo 860 odborníků a vědců zastupujících přibližně 100 univerzit a vědecko-výzkumných institucí z mnoha zemí včetně Číny, Ruska, Ukrajiny a Běloruska prostřednictvím online i offline kanálů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *