Kuang-čou otevírá přímou nákladní železniční dopravu na Ukrajinu

Minulou neděli byla otevřena přímá čínsko-evropská nákladní železniční doprava, která spojuje město Kuang-čou (Guangzhou) v jihočínské provincii Kuang-tung (Guangdong) s Oděsou, čtvrtým největším městem na Ukrajině.

Nákladní vlak naložený 100 nákladními kontejnery sekaček na trávu, vařičů rýže a čaje v celkové hodnotě 10,59 milionu jüanů (asi 35 milionů Kč) ujede za 25 dní 8408 kilometrů, aby po průjezdu Mongolskem a Ruskem dorazil na Ukrajinu.

Symbolizovaný jako „ocelový velbloud“ pozemní dopravy, zaručoval tento vlak během epidemie stabilní čínsko-evropský obchod a mezinárodní dodavatelský řetězec s jeho efektivní přepravní kapacitou a rozsáhlými provozními trasami.

Vzhledem k silné poptávce po čajových výrobcích na místním trhu se Ukrajina musí spoléhat na dovoz čaje z důvodu omezení místních klimatických podmínek pro pěstování čaje, uvádí celní správa v Kuang-čou a dodává, že tato první dodávka čínského čaje prostřednictvím nákladního vlaku dále prokazuje spolehlivost mezinárodní vlakové přepravy.

Celní správa v Kuang-čou usiluje o rozšíření provozních tras nákladního vlaku a pomáhá podnikům v deltě Perlové řeky s vývozem komodit prostřednictvím nákladní železniční dopravy, v reakci na výzvu Generální správy cel k podpoře rozvoje čínsko-evropské nákladní železniční dopravy.

Oficiální údaje ukázaly, že vývoz mechanického a elektrického zboží i výrobků náročných na práci prostřednictvím nákladního vlaku z Kuang-čou od začátku roku prudce vzrostl a přeprava mechanického a elektrického zboží se oproti stejnému období minulého roku více než zdvojnásobila.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *