Kambodža dostává další dávku čínské vakcíny Sinovac Biotech

Nová šarže vakcíny covid-19, kterou Kambodža zakoupila od čínské farmaceutické společnosti Sinovac Biotech, dorazila v pondělí do kambodžského hlavního města Phnompenh, uvedla státní kambodžská národní televize (TVK).

V přímém přenosu z mezinárodního letiště v Phnompenhu, kam vakcína dorazila, uvedla, že kambodžská akvizice vakcíny Sinovac je dokladem úzkých vztahů a spolupráce mezi Kambodžou a Čínou, s tím, že: „Vakcíny jsou klíčovým strategickým řešením, které může zachránit životy lidí a zajistit celkovou obnovu hospodářských a sociálních aktivit.“

Čínské velvyslanectví v Kambodži potvrdilo nový příchod vakcíny v příspěvku na Facebooku a uvedlo, že čínsko-kambodžský společný boj s covid-19 vytvořil model mezinárodní spolupráce.

Velvyslanectví uvedlo, že tato dodávka skutečně potvrzuje slib Číny učinit ze svých vakcín covid-19 celosvětové veřejné blaho, a vyjádřilo silné přesvědčení, že čínské vakcíny brzy pomohou Kambodži dosáhnout stádní imunity.

Národ jihovýchodní Asie plánuje do konce tohoto roku naočkovat nejméně 10 milionů ze 16 milionů obyvatel.

Království zahájilo očkovací akci 10. února, počínaje od provincie Phnompenh a Kandal a minulý týden ji rozšířilo do provincií Preah Sihanouk, Koh Kong, Kampong Speu, Svay Rieng a Takeo.

K 27. červnu bylo v zemi podáno asi 6,83 milionu vakcín, přičemž první dávku dostalo 3,95 milionu lidí a 2,88 milionu očkování bylo dokončeno dvěma dávkami, uvedl ministr zdravotnictví a mluvčí ministerstva zdravotnictví Or Vandine.

Počet nakažených v Kambodži v pondělí dále rostl a země potvrdila 883 nových případů. Tím se počet případů v jednotlivých státech zvýšil na 48 532, uvedlo ministerstvo zdravotnictví ve svém prohlášení.

Království také oznámilo 16 nových úmrtí, přičemž celkový počet obětí zatím vzrostl na 556, uvedlo ministerstvo s tím, že se uzdravilo 607 pacientů, čímž se celkový počet uzdravení zvýšil na 42 764.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *