Digitální ekonomice se daří i v západních regionech Číny

Podle průmyslové zprávy došlo v roce 2020 na venkově v západních regionech Číny k rozmachu elektronického obchodu.

V loňském roce vedly oblasti na západě k nárůstu v počtu nových podnikatelů na platformě elektronického obchodování Taobao poprvé ve své historii, uvádí se ve zprávě, kterou společně vydali Alibaba a Vysoká škola ekonomická a právnická v Čung-nanu (Zhongnan).

Celkem devět západních regionů na provinční úrovni se zařadilo do první desítky v zemi, kde došlo k největšímu nárůstu zakladatelů online obchodů, přičemž jejich meziroční růst přesáhl 200 procent.

V autonomní oblasti Ning-sia Chuej (Ningxia Hui) na severozápadě Číny došlo k nárůstu až o 420 procent a následovaly dvě západní provincie Jün-nan (Yunnan) a Kuej-čou (Guizhou), uvádí se ve zprávě.

Zpráva rovněž ukázala, že průmyslový klastr elektronického obchodování zrychluje expanzi do západní Číny. Vesnice a města Tchao-pao (Taobao) získaly v těchto oblastech silnou dynamiku.

Počet vesnic v Tchao-pao v roce 2020 vzrostl z 19 na 71, meziročně o 274 procent.

Zatímco se zrychluje rozvoj klíčových průmyslových odvětví, elektronický obchod účinně překonává propast západních regionů se střední a východní částí země, uvedl Pan Helin, odborník na ekonomii Vysoké školy ekonomické a právnické v Čung-nanu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *