Čínsko-evropský nákladní vlak přidává novou trasu do Budapešti

V pondělí byla otevřena nová nákladní železniční trasa spojující město Ťin-chua (Jinhua) ve východočínské provincii Če-ťiang (Zhejiang) s maďarskou Budapeští.

Nákladní vlak byl vypraven před zahájením druhého Mezinárodního veletrhu spotřebního zboží z Číny a zemí střední a východní Evropy, který se bude konat ve městě Ning-po (Ningbo) v provincii Če-ťiang od úterý do pátku.

Vlak přepravuje zboží v hodnotě přibližně 21 milionů jüanů (přibližně 69 milionů Kč) včetně automobilových dílů, elektronických nástrojů a domácích potřeb. Očekává se, že do maďarského hlavního města dorazí za 18 dní.

Dvoustranný obchod mezi Čínou a Maďarskem v roce 2020 meziročně vzrostl o 14,4 procenta, přičemž podle čínského ministerstva obchodu je Čína třetím největším obchodním partnerem Maďarska.

Tato čínsko-evropská nákladní železniční doprava nabízí novou efektivní a pohodlnou trasu pro vývoz zboží z delty řeky Jang-c’-ťiang, a dokonce i východních čínských pobřežních měst do Evropy, uvedla celní správa v Chang-čou (Hangzhou).

V období od ledna do května odjelo nebo přijelo do města Ťin-chua celkem 286 čínsko-evropských nákladních vlaků, které přepravily 23 700 TEU zboží, přičemž tato dvě čísla meziročně vzrostla o 565 procent a 566 procent.

Zahraniční obchod mezi provincii Če-ťiang a zeměmi střední a východní Evropy meziročně vzrostl o 33,2 procenta na 35,47 miliardy jüanů (asi 116 miliard Kč), uvádí celní správa v Chang-čou .


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *