Čínské značky zvyšují přítomnost na globálních trzích

Podle zprávy z průzkumu trhu zveřejněné v pondělí zvýšily čínské značky svou přítomnost na globálním trhu.

Rekordních 18 čínských společností vstoupilo do žebříčku 2021 BrandZ Top 100 nejcennějších globálních značek, ve srovnání se 17 v roce 2020. V žebříčku top 10 letos překonala společnost Tencent společnost Alibaba, které se v hodnotě značky umístily na pátém a sedmém místě.

Hodnota značek čínských firem mezi mezinárodními konkurenty výrazně vzrostla, přičemž TikTok prudce vzrostl o 158 procent a stal se druhou nejrychleji stoupající firmou po Tesle.

Sociální obchodní platforma Pinduoduo – nováček, který nebyl na loňském seznamu – zaznamenala roční nárůst hodnoty své značky o 131 procent.

Významnou výhodou čínských značek je schopnost rychle reagovat na změny včetně pandemie a nových požadavků spotřebitelů, uvedla na tiskové konferenci Doreen Wang, globální předsedkyně Kantar BrandZ.

„Čínské firmy reagují rychleji než místní značky kdekoli na světě,“ uvedla.

To vede čínské firmy k prosazení inovací, které za posledních pět let změnily vnímání čínských značek zahraničními spotřebiteli, poznamenal Wang.

Žebříček BrandZ Top 100 je zadáván globálním poskytovatelem komunikačních služeb WPP a prováděn poradenskou společností Kantar. Zkoumá tržní data z více než 3,9 milionu rozhovorů se spotřebiteli pokrývajících více než 18 500 značek na 51 trzích.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *