Čínské mobilní hry v květnu získávají 40 procent globálního trhu

Třicet devět čínských vydavatelů mobilních her v květnu dosáhlo celkových globálních tržeb ve výši 2,39 miliardy amerických dolarů (asi 50 miliard Kč), což představuje 40,3procentní podíl na globálním trhu mobilních her, uvedla v pondělí společnost Shanghai Securities News data platformy pro analýzu mobilních aplikací Sensor Tower.

Podle společnosti Sensor Tower jsou Tencent, NetEase a miHo Yo na prvních třech příčkách.

I když jsou hlavní výhody Tencent a NetEase zatím neotřesitelné, řada výrobců je dohání.

Společnost miHo Yo zaznamenala v květnu meziměsíční nárůst 21 procent, přičemž 73,4 procenta z toho pochází ze zámořských trhů.

Nová hra ByteDance se vyvíjí ještě rychleji a tržby se v květnu oproti dubnu zdvojnásobily, čímž dosáhly rekordní výše a mezi 39 domácími vydavateli mobilních her se umístily na 14. místě, pokud jde o globální příjmy.

Čínská platforma pro online zábavu Bilibili, která je populární mezi mladými lidmi, zaznamenala v květnu meziměsíčně nárůst tržeb o 139 procent, což je 23. místo na seznamu 39 vydavatelů her.

I některé herní společnosti uvedené na seznamu A-share v květnu dosáhly dobrých výsledků v zámořském podnikání. Wuhu Sanqi Interactive Entertainment Network Technology Group Co., Ltd., Leiting Games pod G-bits Network Technology (Xiamen) Co., Ltd., YOUZU Interactive Co., Ltd. a Perfect World Co., Ltd. na 7., 20., 22. a 30. místě v seznamu.

Tržby společnosti Leiting Games vzrostly v květnu meziměsíčně o 16 procent. Letošní květen se tak stal měsícem s nejvyššími příjmy od roku 2015.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *