Čínská vodní elektrárna v Kazachstánu běží hladce

Všechny tři rotory vodní elektrárny Turgusun v Kazachstánu postavené společností China International Water & Electric Corporation (CWE) byly uvedeny do provozu, což znamená, že mechanická a elektrická instalace projektu vstoupila do závěrečné fáze, uvedl People’s Daily.

Vodní elektrárna Turgusun se nachází na řece Turgusun ve městě Zyryanovsk. Je to první elektrárna v kaskádovém plánování povodí a první realizovaný klíčový projekt v čínsko-kazašské spolupráci v rámci iniciativy Hedvábné stezky.

Vodní elektrárna má celkový instalovaný výkon 24,9 megawattu a průměrný roční výkon 79,8 milionu kilowatthodin. Po svém dokončení výrazně sníží místní náklady na výrobu energie a účinně zmírní její nedostatek ve východním Kazachstánu.

Projekt vytvořil během vrcholné doby výstavby více než 200 pracovních míst pro místní obyvatele. V současné době generátory č. 1 a č. 2 vodní elektrárny Turgusun dokončily zkušební provoz naprázdno a jsou připraveny k formálnímu provozu. Po dokončení 72hodinového zkušebního provozu budou připojeny k síti pro výrobu energie.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *