Čínská kosmetika získává popularitu v zahraničí

Čínská kosmetika získává na zámořských trzích na síle díky rostoucímu renomé a objemu domácích produktů, uvedl ve čtvrtek China Daily.

Noviny s odvoláním na údaje z Generální správy cel uvedly, že Čína v prvních třech čtvrtletích roku 2020 vyvážela kosmetiku v hodnotě 3,14 miliardy amerických dolarů (asi 68 miliard Kč), což přesáhlo hodnotu vývozu v letech 2018 a 2019, což bylo 2,5 miliardy amerických dolarů (asi 54 miliard Kč) a 2,77 miliardy amerických dolarů (asi 60 miliard Kč).

Podle zprávy vydané výzkumnou firmou CBNData a Alibaba’s Tmall prodej čínské kosmetiky na mezinárodní platformě Tmall vzrostl během nákupní horečky v listopadu 2020 meziročně 10krát.

„Mezinárodní spotřebitelé nyní projevují vzrůstající zájem o tradiční čínskou kulturu a čínské kosmetické značky chtějí tohoto zájmu využít,“ uvádí pro tisk Wu Daiqi, generální ředitel společnosti Shenzhen Keythink Culture Communication Co., Ltd.

Kromě kulturních faktorů vytvořily domácí čínské kosmetické značky v Číně relativně vyspělé průmyslové řetězce a kultivovaly rostoucí počet profesionálů v tomto odvětví, uvedl Wu.

Mezi exportovanou kosmetikou byly nejprodávanějšími rtěnky a oční stíny, zatímco řasenky a pleťové pudry vykazovaly velký prodejní potenciál, uvedla zpráva zveřejněná výzkumnou společností AskCI Consulting se sídlem v Šen-čenu (Shenzhen).

„Rozvoj čínského přeshraničního elektronického obchodu a logistických odvětví, jakož i skutečnost, že se Čína relativně rychle vzpamatovala z pandemie covid-19, také postavily domácí kosmetické značky do výhodného postavení na globálním trhu,“ uvedl Wu .


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *