Čína si klade za cíl urychlit expanzi v blockchainovém průmyslu

Podle pokynů vydaných úřady pro průmyslový rozvoj a záležitosti kyberprostoru usiluje Čína o další posílení technologické aplikace a průmyslového rozvoje blockchainu v příštím desetiletí.

Do roku 2025 si země klade za cíl posunout komplexní sílu svého blockchainového průmyslu na nejpokročilejší úroveň na světě, uvedl dokument společně vydaný ministerstvem průmyslu a informačních technologií a Kanceláří ústřední komise pro záležitosti kyberprostoru.

Blockchainový průmysl země a její systém průmyslových standardů se začnou formovat do roku 2025, přičemž blockchainová technologie bude aplikována na více ekonomických a sociálních oblastí, uvedl dokument.

V příštích pěti letech Čína podpoří založení tří až pěti páteřních podniků s mezinárodní konkurenceschopností, jakož i řady inovačních podniků a tří až pěti průmyslových blockchainových klastrů.

Do roku 2030 se blockchainový průmysl dočká další expanze jak v komplexním, tak v průmyslovém měřítku a prohloubí integraci s informačními technologiemi nové generace, jako jsou velká data a umělá inteligence, dodal dokument.

V současné době je v Číně podle údajů poskytovatele podnikových informací Tianyancha asi 75 000 podniků souvisejících s blockchainem.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *