Čína poskytne jednorázovou dotaci omezující cenový růst zemědělských dodávek

Čína poskytne jednorázovou dotaci farmářům na zmírnění dopadů prudkého zvýšení cen zemědělských dodávek, rozhodlo v pátek výkonné zasedání Státní rady, kterému předsedal premiér Li Keqiang.

Zemědělství je odvětvím, které udržuje důvěru veřejnosti a zajišťuje sociální stabilitu. Ústřední výbor Komunistické strany Číny a Státní rada kladou velký důraz na produkci obilí a bezpečnost potravin. Cenový nárůst komodit, jako jsou hnojiva a nafta, v letošním roce výrazně zvýšil ceny zemědělských dodávek.

Setkání mělo motivovat zemědělce, a proto bylo rozhodnuto, že na základě rozvoje Číny vyčlení ústřední vláda prostředky ve výši 20 miliard jüanů (asi 67 miliard Kč) na poskytnutí jednorázové dotace zemědělcům ve světle dodatečných nákladů souvisejících se zemědělskými dodávkami pro hlavní obilné plodiny, aby jejich příjmy zůstaly stabilní. Budou také přijata opatření k lepší regulaci trhu se zemědělskými dodávkami a vedení podniků k posílení nabídky na domácím trhu.

„Nyní je klíčové období letní sklizně a výsadby, která tvoří podstatnou část produkce obilí v zemi. Dotace by měly být vyplaceny co nejdříve, aby bylo možné dodržet letní harmonogram zemědělství,“ uvedla Li.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *