Čína je připravena připojit se k Itálii při prosazování vazeb správným směrem

Čínský státní radní a ministr zahraničí Wang Yi v pondělí řekl, že Čína je připravena připojit se k Itálii při prosazování bilaterálních vztahů tak, aby byly prospěšnější oběma národům a aby více přispěly ke světovému míru a rozvoji.

Ve svém telefonickém rozhovoru s italským ministrem zahraničí Luigim Di Maiem uvedl Wang tváří v tvář hlubokému přizpůsobení a transformaci mezinárodní situace, že čínská strana je ochotna spolupracovat s Itálií na zintenzivnění strategické komunikace, upevnění strategické vzájemné důvěry.

Čínská strana je ochotna provádět užší výměnu na vysoké úrovni, usnadnit personální výměnu a podpořit společné stavby Hedvábné stezky a Itálie, uvedl Wang.

Wang rovněž vyzval obě strany, aby posílily spolupráci v oblastech, jako jsou vědecké a technologické inovace, letecký a kosmický průmysl, čistá energie, digitální ekonomika a trhy třetích stran, a aby prosazovaly vzájemně prospěšnou spolupráci s cílem dosáhnout lepších výsledků pro společné urychlení globálního zotavení.

Wang uvedl, že tváří v tvář bezprecedentním globálním výzvám by všechny země měly trvat na spolupráci namísto podněcování rozporů, respektovat se navzájem místo politických útoků a nést náležitou spoluodpovědnost.

Doufáme, že se evropská strana dodrží strategickou autonomii, bude uplatňovat skutečný multilateralismus a bude podporovat stabilitu a dlouhodobý rozvoj vztahů mezi Čínou a Evropou, uvedl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *