CEIS vydává anglickou verzi zprávy o obchodním prostředí v Chaj-nanu v roce 2021

Společnost China Economic Information Service (CEIS) vydala anglickou verzi Zprávy o podnikatelském prostředí pro rok 2021 v Chaj-nanu (Hainan) na semináři o podpoře budování podnikatelského prostředí světové úrovně a vysoce kvalitního rozvoje přístavu volného obchodu (FTP) v Chaj-nanu, který se konal ve čtvrtek v Chaj-kchou (Haikou), hlavním městě jihočínské provincie Chaj-nan.

Podle Gana Fenga, zástupce generálního ředitele Silniční informační služby společnosti Xinhua, představuje zpráva komplexní platformy informačních služeb CEIS zaměřená na Hedvábnou stezku nejnovější obchodní prostředí a nabízí zahraničním investorům řadu poznatků a praktických rad při vstupu nebo rozšíření podnikání v provincii.

Poznamenal, že zpráva obsahuje aktuální data z oficiálních zdrojů a zahrnuje více než deset dimenzí a 50 zvláštních ukazatelů pokrývajících ekonomický rozvoj, obchod a investice, přírodní zdroje, strukturu průmyslu, infrastrukturu, investiční náklady, investiční politiky, stavba parku, stavbu Hedvábné stezky atd., nabízející panorama obchodního prostředí v Chaj-nanu s velkým množstvím grafů a tabulek.

Porovnáním zpráva zjistila, že během posledních sedmi let (2014–2020) byl růst HDP v Chaj-nanu za pět let vyšší než národní průměr a v roce 2020, navzdory pandemii covid-19, byl roční růst HDP stále 3,5 procenta, což je o 1,2 procentního bodu více než celostátní průměr a vyšší než v sousedních provinciích Kuang-tung (Guangdong) a Fu-ťien (Fujian), což ukazuje odolnost a sílu místní ekonomiky, uvedl Gan.

Dalším rysem zprávy je propojení Chaj-nanu se světem a zobrazení jeho diferencovaných výhod k přilákání vysoce kvalitních zahraničních investic, zdůraznil Gan a dodal, že to plně potvrzují nejnovější zahraniční investice a vývoj zahraničního obchodu, příznivá politika pro zahraniční investice a klíčová role podpory zahraničních investic a pomoci zahraničním investorům využít příležitosti v provincii.

Dále uvádí, že zpráva jasně ukazuje deset hlavních průmyslových odvětví v Chaj-nanu investovaných ze zahraničí v roce 2020 a skutečné využití zahraničního kapitálu v každém průmyslovém odvětví ve formě tabulky a ve srovnání shledává, že leasing a obchodní služby jsou nejoblíbenějším odvětvím zahraničních investic v roce 2020, přičemž skutečný zahraniční kapitál přesáhne 1,6 miliardy amerických dolarů (asi 5 miliard Kč), následovaný velkoobchodem a maloobchodem, nemovitostmi a přenosem informací, softwarem a službami informačních technologií.

CEIS je jednou z největších organizací poskytujících ekonomické informační služby v Číně s nejširší nabídkou služeb a nejkomplexnějšími kategoriemi produktů. Je odhodlána rozvíjet ekonomické informace a sloužit národním strategiím a dodržovat směr internacionalizace, marketingu a specializace. Tím, že se společnost CEIS spoléhala na informační službu Xinhua Silk Road, rozsáhle šířila čínské návrhy a řešení do celého světa, aby pomohla zlepšit čínskou mezinárodní komunikační kapacitu v oblasti ekonomických informací.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *