Čchung-čching zve cizince, aby vyzkoušeli místní životní styl a kulturu

Ve čtvrtek se v okrese Pa-nan (Banan) v jihozápadní čínské obci Čchung-čching (Chongqing) konal obřad zahajující aktivity pro cizince, kteří chtějí poznat místní životní styl a kulturu.

Aktivit se ve čtvrtek před blížícím se festivalem dračích lodí zúčastnilo celkem 31 cizinců pracujících a žijících v Čchung-čchingu. Festival letos připadne na 14. června.

Vyráběli zongzi (lepkavé rýžové knedlíky), zúčastnili se představení nehmotného kulturního dědictví a navštívili původní starobylé město.

Pod vedením místních obyvatel se cizinci naučili vyrábět zongzi s různými náplněmi, jako je lepkavá rýže, fazole mungo a vepřový pupek zabalený v bambusových nebo rákosových listech.

Cizinci z Beninu, Bangladéše, Ukrajiny a Ruska se naučili některá místní umění od dědiců nehmotného kulturního dědictví, například lidové písně Mudong v okrese Pa-nan (Banan), papírové řezy Jen-sing (Yanxing) v okrese Ta-tu-kchou (Dadukou) a pyrografii, čínské umění vytvářet obrázky horkými žehličkami, v okrese Ťiou-lung-pcho (Jiulongpo).

„Doposud má okres Pa-nan dva nehmotné předměty kulturního dědictví na úrovni státu, jako jsou lidové písně Mudong, 13 městských předmětů nehmotného kulturního dědictví a 65 předmětů nehmotného kulturního dědictví na úrovni okresu,“ uvedl úředník okresu Pa-nan a dodal, že okres Pa-nan má bohaté kulturní a turistické zdroje, což vytváří pevný základ pro zábavu cizinců.

Je to potřetí, kdy se v Čchung-čchingu konají takové aktivity pod názvem „foreigners @Chongqing“, které mají celkem více než 1214 zahraničních účastníků.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *