Tržby z prodeje čínského UHDV průmyslu přesáhnou v roce 2020 850 miliard jüanů

Výnosy z přímého prodeje z výroby, síťového přenosu, základních komponent, video služeb a dalších odkazů v odvětví videa s ultra vysokým rozlišením (UHDV) v Číně přesáhly v roce 2020 850 miliard jüanů (asi 2,8 miliardy Kč), řekl 9. května Zhang Li, prezident CCID Consulting, přidruženého think tanku, který spadá pod Ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT).

Zhang to poznamenal na Světové průmyslové konferenci o videu UHDV, která se letos konala v Kuang-čou (Guangzhou) v jihočínské provincii Kuang-tung (Guangdong).

Zhang dodal, že díky odvětví UHDV dosáhla hodnota prodeje hardwaru vertikálních sektorů a aplikací v loňském roce 930 miliard jüanů (asi 3 miliardy Kč). S rozvojem komerčního využití 5G a technologie displeje UHD se čínský sektor UHDV dočká lepšího průmyslového prostředí a pokrytí trhu, uvedl Li Dongsheng, předseda čínského elektronického giganta TCL, a dodal, že se letos očekává zlatá fáze vývoje tohoto průmyslu.

Průmyslový růst čínského UHDV odstartoval díky politické podpoře. Například v roce 2019 MIIT, Národní správa pro rozhlas a televizi a China Media Group společně vydaly akční plán rozvoje průmyslu UHDV v letech 2019 až 2022. Plán zdůraznil inovativní aplikace UHDV v oblastech, jako jsou vysílání, kultura, vzdělávání, zábava, monitorování bezpečnosti, lékařská péče, inteligentní doprava a průmyslová výroba, a zavázali se k lepší vládní koordinaci, která rozšíří finanční a investiční kanály a zvýší úsilí při podpoře talentů a rozvoje průmyslu.

Podle prognózy institucí by velikost trhu čínského UHDV průmyslu měla v roce 2022 překročit tři miliardy jüanů (deset miliard Kč).

Urychlení rozvoje průmyslu UHDV může přímo ovlivnit celkovou modernizaci výrobních a vysílacích zařízení, koncových produktů, zobrazovacích panelů, čipů a dalších průmyslových řetězců, podpořit průlom v digitálních technologiích, podpořit konstrukci nové infrastruktury, podpořit prosperitu obsahu a inovace aplikací, čímž by vznikl průmyslový klastr na úrovni miliard, uvedl na konferenci ministr průmyslu a informačních technologií Xiao Yaqing.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *