Rozsah čínského trhu s domácími mazlíčky může do roku 2023 dosáhnout hodnoty 1,5 bilionu korun

Podle průzkumné zprávy o trendu nákupu domácích mazlíčků v Číně, kterou ve středu zveřejnila společnost iResearch zabývající se průzkumem trhu, se očekává, že do roku 2023 dosáhne čínský průmysl domácích mazlíčků 445,6 miliardy jüanů (1,5 bilionu Kč).

V loňském roce průmysl dosáhl stabilního růstu a velikost trhu se uzavřela na 300 miliardách jüanů (973 miliardách Kč). Tento trend, tažený politickými, ekonomickými, sociálními a technologickými faktory, jakož i větším počtem potenciálních majitelů domácích zvířat, bude pravděpodobně pokračovat.

Psi a kočky tvoří většinu domácích mazlíčků v Číně, 70 procent, respektive 56 procent.

Na trhu s krmivy pro domácí zvířata panuje tvrdá konkurence vedená mezinárodními značkami. Podíl prvních deseti značek na krmivu JD pro domácí mazlíčky činil v roce 2020 57,8 procenta a mezinárodní značky 42,9 procenta.

Pandemie měla významný dopad na zájem Číňanů o domácí mazlíčky. Během nucené izolace byli domácí mazlíčci jedním z nejdůležitějších zdrojů emoční podpory. Již dlouho je známo, že kontakt s domácími mazlíčky snižuje stres a pocit osamělosti a podporuje větší sociální aktivitu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *