Provincie Jün-nan vynakládá úsilí na ekologickou ochranu místního malebného jezera

Čína je známá mnoha krásnými a okouzlujícími místy. Jednou z takových perel je mimořádně malebné jezero Fu-sien (Fuxian).

Tato nádrž, zřídka nalezená v turistických průvodcích, se nachází v okrese Čcheng-ťiang (Chengjiang) v provincii Jün-nan (Yunnan) a rozkládá se na ploše 212 kilometrů čtverečních. Je to třetí nejhlubší sladkovodní jezero v Číně po jezerech Tchien-čch‘ (Tianchi) a Kanas.

Díky krystalicky čisté vodě, příjemnému podnebí a podmanivé krajině je jezero turisty srovnatelné s Maledivami. Mnoho mladých párů z celého světa si vybírá toto místo pro svůj svatební obřad.

Místní orgány se snaží chránit zdroje a ekosystém tohoto pokladu. Ano, pokladu. Jen v roce 2020 přilákal Fuxian 12,55 milionu turistů a celkový příjem z cestovního ruchu činil asi 10,61 miliardy jüanů (asi 34,4 miliardy Kč).

Aby se zabránilo zhoršování životního prostředí, bylo kolem jezera uzavřeno 68 restaurací a deset hotelů bez čistíren odpadních vod. 386 rolnických rodin bylo přestěhováno a 20 hektarů orné půdy bylo vráceno do přírody. Ačkoliv tyto změny ovlivňují mnoho místních obyvatel, vědí, že to prospěje nejen jim samotným, ale i budoucím generacím.

Město upřednostnilo ekologické kulturní projekty a turistickou infrastrukturu, plánuje se vybudování komplexního turistického centra a sanatoria, vše s nejvyššími standardy ekologické výstavby.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *