Populace v Šanghaji za poslední desetiletí vzrostla o 8 procent

Podle místních úřadů došlo v posledním desetiletí k nárůstu populace Šanghaje o 8 procent.

Sedmé sčítání provedené v loňském roce ukázalo, že v letech 2010–2020 se počet obyvatel s trvalým pobytem ve městě zvýšil o více než 1,85 milionu a překročil 24 milionů.

Rovněž se zvýšil počet osob s vysokoškolským vzděláním. Dnes má 8,42 milionu lidí bakalářský titul nebo vyšší, což představuje nárůst o více než 67 procent.

Během posledního desetiletí se však hustota obyvatelstva v centru města snížila z 24 137 na 23 092 lidí na kilometr čtvereční. Tento posun je přičítán zdokonalenému systému veřejné dopravy a vyváženějšímu rozdělování veřejných zdrojů a průmyslu.

Šanghaj je největší město v Číně, které se nachází v deltě řeky Jang-c‘-ťiang, jednom z nejmodernějších měst na světě.

Město zvané Paříž východu je slavným symbolem Číny a skládá se ze 17 okresů: Čchung-ming (Chongming), Ťia-ting (Jiading), Pao-šan (Baoshan), Jang-pchu (Yangpu), Pchu-tung (Pudong), Feng-sien (Fengxian), Ťin-šan (Jinshan), Sung-ťiang (Songjiang), Čchü-pchu (Quingpu), Min-chang (Minhang), Sü-chuej (Xuhui), Čchang-ning (Changning), Chuang-pchu (Huangpu), Chung-kchou (Hongkou), Pchu-tchuo (Putuo) a Ťing-an (Jing’an). Šanghaj je hlavní komunikační, obchodní a finanční, kulturní, loďařské, vědecké a náboženské centrum.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *